OBS'ten kayıt almaya başlayınca FPS yarıya düşüyor

winchester58

Femtopat
Daha fazla  
Windows 10.
Intel Core i7-3770K CPU.
16 GB RAM.
AMD Radeon RX 460 4 GB ekran kartı.
Sistemim ile daha öncesinde OBS çok kullandım ve bir sıkıntı yaratmıyordu fakat şu an OBS aşırı FPS düşürüyor.
Örneğin Valorant da 180-200FPS alırken kayıtı açınca 60-70 FPS'e düşüyor ve üstelik aldığım kayıtı izleyince aşırı kasma oluyor.
Valorant işlemci oyunu olduğu için ekran kartını seçiyorum ama OBS'te fark olmuyor.
Ekran kartı üzerinden kayıt almayı denedim başta ve FPS düşürmedi ama sonradan o da düşürmeye başladı.
Önerisi olan var mı? OBS'te çıkış özelliklerim resimde mevcut:

Ekran Görüntüsü (4).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam çıkış modunu gelişmiş alıp biraz daha kurcalayın. Ekran yakalama modunda mı kayıt alıyorsunuz yoksa oyun yakalama modunda mı?

Hocam çıkış modunu gelişmiş alıp biraz daha kurcalayın. Ekran yakalama modunda mı kayıt alıyorsunuz yoksa oyun yakalama modunda mı?
Vallahi her türlü ayarı denedim hepsinde daha kötü oluyor. Az önce fark ettim kayıtı açınca masaüstünde filan cam gibi sorun yok YouTube açınca videolarda donmaya başlıyor yani OBS oyunlarda ve videolarda kasıyor şu an.

Vallahi her türlü ayarı denedim hepsinde daha kötü oluyor. Az önce fark ettim kayıtı açınca masaüstünde filan cam gibi sorun yok YouTube açınca videolarda donmaya başlıyor yani OBS oyunlarda ve videolarda kasıyor şu an.

Anladım hocam bende de GT 415 var i3 3220 13 yıllık kart CS:GO vs kayıt yapıyor LoL bunlar. AMD ile alakalı bir şey olabilir Bandicam veya alternatif program kullanmak ister misiniz?

@winchester58

Anladım hocam bende de GT 415 var i3 3220 13 yıllık kart CS:GO vs kayıt yapıyor LoL bunlar. AMD ile alakalı bir şey olabilir Bandicam veya alternatif program kullanmak ister misiniz?

@winchester58
Vallahi hocam diğer programları pek sevmiyorum sistemi değiştirmeyi düşünüyorum sistemi yükselteceğim galiba sağ ol yardımcı olduğun için.

Geri
Yukarı