Çözüldü OC: Failed to load Configuration hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ömer Önder

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Avcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Technopat'a ait rehberi takip ettim ve macOS Ventura indirip flash belleğe yazdırdım. Yazdırdıktan sonra EFI dosyasını flash belleğe atmak lazımmış. Videoda flash bellekte EFI var ama bende gözükmüyor. Konu altında da artık yok diye belirtilmiş. Ben olmadığı içinde atmadan flaştan boot ettiğimde hiç açılmayıp boot ekranına geri dönüyor. Attığımda ise bu hatayı veriyor. Ne yapmam lazım?
Flash belleği hazırladıktan sonra dosyalar şu şekilde gözüktü:

1686944515883.png

Ayrıca Recep hocamız bunun hakkında konu açmış ama hiçbir şey anlayamadım. macOS alakalı pek bilgim yok ta yardımcı olursanız sevinirim :).

Çözüm
Rehber de anlattım.
Boot Args'a agdpmod=pikera kodunu girmeden boot ederseniz ekran kartı yuzunden siyah ekrana dusucektir.
Denensin ilk olarak, böyle bir sorun yaşanırsa config'te gerekli düzenleme yapılır. Açıkçası daha böyle bir sorun yaşamadan çözüm önermek mantıksız gibi. Siyah ekrandan daha önemli bir sorun yaşayabiliriz boot anında.

Boot Args'a agdpmod = pikera kodunu girmeden boot ederseniz ekran kartı yuzunden siyah ekrana dusucektir.

Biraz detay verirseniz hocam o dosya nerede? Neyle nasıl düzenleme yapmam lazım? Dediğim gibi bu konularda çok anlayamıyorum.

Config dosyası yanlış konumda çünkü. EFI/OC/ klasörü yok mu?

Ah pardon :D.

Denensin ilk olarak, böyle bir sorun yaşanırsa Config'te gerekli düzenleme yapılır. Açıkçası daha böyle bir sorun yaşamadan çözüm önermek mantıksız gibi. Siyah ekrandan daha önemli bir sorun yaşayabiliriz boot anında.

Bu ekran karti için bu komutun girilmesi gerekli. Hata alinacagi %100 belli neden bosuna ugras verilsin ki. Bir de AMD Kernel'i guncellenmesi gerekiyor.

Bilemiyorum, bu argüman olmadan AMD ekran kartlı bir sisteme kurulum yaptığımı hatırlıyorum da.

Her ekran kartı serisin Codec'i farkli. Bu seri ekran kartı Navi serisi ve bu kartların board Serial'inin kandirilmasi gerektigi icin bu komutun girilmesi gerekiyor.

Hocam buradan çok zor oluyor yazışmak. Farklı bir şekilde yapabilir miyiz acaba? Technopat ban atmasın da :D.

Yazdıklarımız yok olup duruyor.

Ozelden yardim yasak. Diger konudan devam edelim. Bu konuyu dahada rahatsiz etmeyelim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı