Çözüldü OC ile 1333 MHz destekleyen anakarta 1600 MHz takılır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Zatı Muhterem

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, MSI G41 M P 26 anakarta sahibim.
OC ile RAM 1333 MHz çalışabiliyor.
Benim almak istediğim RAM Kingston marka 1600 MHz. Bunu takıp 1333 MHz'de sorunsuz çalıştırabilirim değil mi?

1648814611553.png

Çözüm

Sadece 333FSB olan işlemciyi 400FSB yaparsan olur. Ki OC için yüksek bir değer bu.

1600MHz G41 anakart için yüksek frekans. Bu yüzden takmamanız daha iyi olur.

CL 9 1333MHz 4 GB DDR3 RAM bu anakart için çok uygun. CL 7 olan ise 1.8v olması lazım. Ama yine de pahalıdır.

Uzun lafın kısası bu gönderdiğiniz RAM 2. nesil veya türden DDR3 RAM olduğu için DDR2 geçişli anakarta bu RAM takılsa bile görüntü vermez. En kötü CL 10 RAM izin verir. Ki onu bile çalıştırmama ihtimali var. DDR3 için tek kanaldan sadece 4 GB sınırı var.

Sadece 333FSB olan işlemciyi 400FSB yaparsan olur. Ki OC için yüksek bir değer bu.

CL 9 1333MHz 4 GB DDR3 RAM bu anakart için çok uygun. CL 7 olan ise 1.8v olması lazım. Ama yine de pahalıdır.

Uzun lafın kısası bu gönderdiğiniz RAM 2. nesil veya türden DDR3 RAM olduğu için DDR2 geçişli anakarta bu RAM takılsa bile görüntü vermez. En kötü CL 10 RAM izin verir. Ki onu bile çalıştırmama ihtimali var. DDR3 için tek kanaldan sadece 4 GB sınırı var.

Çözüm
Hocam peki benim işlemcim Q9550. Sizin işlemciyle arasında çok performans farkı yok değil mi ?

Hocam intel stok soğutucu kullanıyorum. 400 FSB yaparsam sıcaklıktan sorun yaşayabilirim gibime geliyor.

Hocam peki benim işlemcim Q9550. sizin işlemciyle arasında çok performans farkı yok değil mi?

Hocam Intel stok soğutucu kullanıyorum. 400 FSB yaparsam sıcaklıktan sorun yaşayabilirim gibime geliyor.

Ki ondan önce zaten RAM uyumsuz olacağı için sistem görüntü vermeyebilir. Gecikme değeri ve diğer değerlerden ötürü uyumsuzluk yaratır.

Bazı anakartlar RAM seçebiliyor. O da bu anakartlardan biri olabilir. Öyleyse 2RX8 RAM'lerden almanız daha iyi olur.
Fiyatlar ne olmuş öyle o kadar para vermeye değmez bu arada.

Son düzenleme:
Bazı anakartlar RAM seçebiliyor. O da bu anakartlardan biri olabilir. Öyleyse 2RX8 RAM'lerden almanız daha iyi olur.
Fiyatlar ne olmuş öyle o kadar para vermeye değmez bu arada.

Pandemi başında 4 GB 1333MHz RAM'i 135 TL fiyata almıştım. Kaç olmuş şimdi?

250 TL olmuş 😱

Yeni konular

Geri
Yukarı