DDR3 800/1066/1333/1600*(OC) anakarta 1600 MHz RAM takılır mı?

Malta Gang

Centipat
Daha fazla  
Dostlar MSI 785GM-E51 anakarta 1600 MHz HyperX 4 GB 2 adet RAM taktım onbord VGA görüntü vermiyor. Ekran kartım da yok RAM'lerden kaynaklı olabilir mi? 1333 MHz RAM'i 1600'e OC yapabilirsiniz mi demek istemiş?

Dostlar MSI 785GM-E51 anakarta 1600 MHz HyperX 4 GB 2 adet RAM taktım onbord VGA görüntü vermiyor. Ekran kartım da yok RAM'lerden kaynaklı olabilir mi? 1333 MHz RAM'i 1600'e OC yapabilirsiniz mi demek istemiş?

Sorun bundan olamaz anakartın desteklediği kadar hızda çalışır.
Tek RAM ile deneyin.
İşlemciniz nedir?

anakart ve işlemciyi 2.el aldım
msi 785gme-e51 ddr3
işlemci amd phenom ii x4 965 black edition 125 watt
psu 10 yıllık rahat var 305 watt
start alıyor fan dönüyor ama onbord vga dan görüntü yok anakartın üzerindeki led 1 2 3 4 ışıkları sabit mavi renk yanıyor.

Sorun bundan olamaz anakartın desteklediği kadar hızda çalışır.
Tek RAM ile deneyin.
İşlemciniz nedir?
amd phenom ii x4 965 black edition 125 watt

Son düzenleme:
Anakartta ve işlemcide dahili GPU bulunmuyor. Görüntü alabilmek için ekran kartı takmanız lazım.
ama anakartın sitesinde max vga paylaşım 512 mb diyor birde zamanında hepsiburada üzerinden satın almış olanların yorumları var üzerindeki dahili ekran kartı ile şu oyunu rahat oynadım falan hesabı anakarta gömülü ati hd 4200 grafik kartı varmış ?

Ama anakartın sitesinde Max VGA paylaşım 512 MB diyor bir de zamanında Hepsiburada üzerinden satın almış olanların yorumları var üzerindeki dahili ekran kartı ile şu oyunu rahat oynadım falan hesabı anakarta gömülü ATI HD 4200 grafik kartı varmış?

Hocam o kişilerin işlemcileri APU bir işlemcidir.
Aynı işlemci benim eski sistemde de var ve dahili ekran kartı bu işlemcide yok.
Harici bir ekran kartına ihtiyacınız var.

Yeni konular

Geri
Yukarı