OC sonrası PC açılmıyor

Astaryus

Hectopat
Selam, Gigabyte Z97 anakarta sahibim. Yaklaşık 3 gündür overclock denemesi yapıyorum 1.5V'a kadar çıktım ancak bir şey olmamıştı. Bugün güzel değerler yakaladım ve voltajı 1.4 olarak ayarladım. Sistem mavi ekran verip tak diye kapandı. BIOS pilini söküp taktım, hata kodlarının gözüktüğü yerde sürekli bir sürü kod gösterip ışıkları kapamadan kendini resetliyor ve bu böyle devam ediyor. BIOS sv tuşuu kaldırdım 2. Backup BIOS'una geçtiğimde kapandı ışıklar söndü açıldı ve PC geldi. BIOS ayarlarını sıfırlayıp PC'yi test ettim sorunsuz çalıştı. Kapat aç yaptığımda ise bu BIOS'da da aynı sorunla karşılaştım. Diğer bilgisayarımdan parça aktararak her şeyi denedim. Sona işlemci ve anakart kaldı. Tam restart atmadan önce ufak 32 kodu gösterip öyle restart atıyor, internetten baktım ama tam olarak neyi temsil ettiğini anlamadım. Uzun süre uğraştım ve jumperden de sıfırladım ama nafile. Bir keresinde yanlışlıkla PC çalışırken CMOS CLR tuşuna bastım PC resetledi kendini ve geldi bir ara. Ama sonrasında yine gitti ve daha gelmedi. Kısacası yaptıklarım tüm her şeyi kontrol ettim donanım olarak. CMOS CLR yaptım jumper üzerinden de sıfırladım. BIOS pilini de söktüm bekledim öyle de olmadı. Sanırım BIOS'u bozuldu anakartın. Yapabilecek bir şeyim var mı yoksa Trabzon'da bunu yapabilecek birisi var mı?

Geri
Yukarı