OC ve RTX 2060S İçin PSU Önerisi

DGPrometheus

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar PSU kararında kafam çok karışık sizlere toplayacağım sisteme göre almayı düşündüğüm PSU'yu göstereceğim ayrıca sıvı soğutucu tek fanlısı mı, yoksa çift fanlısı mı, almam doğru olur?

Ryzen 5 3600X

Gigabyte 2060 Super kaç W olduğunu farklı yazıyor bazı yerler.

IMG_1749.JPG

PSU yeterli olup olmadığını öğrenmem gerek.

IMG_1770.JPG

Alacağım sıvı soğutucu kasada çok yer kaplamasını istemiyorum o yüzden tekli mi, yoksa çift fanlı mı almam doğru olur ?

Eki Görüntüle 427403

Kasamda bu,

IMG_2242.JPG

Dosya Ekleri

• IMG_1769.JPG
    IMG_1769.JPG
    59 KB · Görüntüleme: 17
  • IMG_2243.JPG
    IMG_2243.JPG
    103,6 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar arkadaşlar PSU kararında kafam çok karışık sizlere toplayacağım sisteme göre almayı düşündüğüm PSU'yu göstereceğim ayrıca sıvı soğutucu tek fanlısı mı, yoksa çift fanlısı mı, almam doğru olur?

Ryzen 5 3600X

Gigabyte 2060 Super kaç W olduğunu farklı yazıyor bazı yerler.

Eki Görüntüle 427399

PSU yeterli olup olmadığını öğrenmem gerek.

Eki Görüntüle 427406

Alacağım sıvı soğutucu kasada çok yer kaplamasını istemiyorum o yüzden tekli mi, yoksa çift fanlı mı almam doğru olur ?

Eki Görüntüle 427403

Kasamda bu,

Eki Görüntüle 427408
Öncelikle 700W 80+ sertifikalı bir güç kaynağı sisteminiz için yeterli olacaktır. Ama 80+ Bronze hatta Gold sertifikalı bir PSU almanızı öneriyorum. Daha iyi bir seçim olacaktır. Bütçenizi fazla aşmamak adına Bronze sertifikalı bir PSU almanızı öneririm. Ben olsaydım bütçe sorunumun olmadığını göz önüne alarak çift fanlı sıvı soğutma tercih ederdim. Kasanın üstü zaten boş.

Öncelikle 700W 80+ sertifikalı bir güç kaynağı sisteminiz için yeterli olacaktır. Ama 80+ Bronze hatta Gold sertifikalı bir PSU almanızı öneriyorum. Daha iyi bir seçim olacaktır. Bütçenizi fazla aşmamak adına Bronze sertifikalı bir PSU almanızı öneririm. Ben olsaydım bütçe sorunumun olmadığını göz önüne alarak çift fanlı sıvı soğutma tercih ederdim. Kasanın üstü zaten boş.

Anladım bilgi için sağolun.
Bütçem şuanda kısıtılı çünkü anakart,işlemci ve ram aldığımdan kasaya bütçem kısıtlı yaklaşık 1100-1400 lira arası psu ve soğutucuyu alacağım sonrası için hazırlık yapıyorum. Ekran kartını aldığımda her şey tamam olacak gibi ..

Bütçem şuanda kısıtılı çünkü anakart,işlemci ve ram aldığımdan kasaya bütçem kısıtlı yaklaşık 1100-1400 lira arası psu ve soğutucuyu alacağım sonrası için hazırlık yapıyorum. Ekran kartını aldığımda her şey tamam olacak gibi ..

(DÜZELTME):
Bütçem şuanda kısıtılı çünkü anakart,işlemci ve ram’i yeni aldım. Bu yüzden yaklaşık 1100-1400 lira arası ayırabildim psu ve soğutucuya aldıktan sonra ekran kartı için para biriktireceğim aldığımda her şey tamam olacak gibi ..

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı