OC Yaptım Geri Almak İstiyorum

Merhaba arkadaşlar bu gün heves yapıp oc yaptım ana kartım Msı gaming 3 işlemcim intel 4760k oc hiç bir ayar yapmadan bios a girdim sol üsteki oc butonuna tıkladım kaydet ve reset tuşuna tıkladım ve pc kendini yeniden başlattı buraya kadar sıkıntı yok . Sonra yeniden başlarken ekranın ortasında bir sarı yazı çıktı ve ve hemen geçti pc açıldı cpu z den baktım işlemci 4ghz bios tan baktım sağ üste sistem bilgilerinin yazığı yerde 3.40 ghz içimden dedim bu işlemcinin standart halini söylüyor bios tan oc menüsüne girdim cpu mhz falan 4000 mhz dedim oldu . Normalde bilgisayarım şöyle açılıyordu msı logosu tamsayfa sonra Windows logosu ve hoş geldiniz şimdi msı logosundan sonra sihay bi ekran hiç bişe yok 3 saniye bekledikten sonra geçiyo ve normal windows açılıyo hiç bir sıkıntım yok ama bu siyah ekran neden geliyor ve oc yi nasıl geri alabilirim.
şimdiden teşekkür ederim

O çıkan sarı yazıyı okusaydın, ya da en azından araştırsaydın, OC ayarlarının otomatik olarak yapıldığını ve OC ayarlarını değiştirmemen gerektiğini bulabilirdin. BIOS'tan OC Genie tuşuna tekrar bas -inaktif hale getir- sonra BIOS ayarlarını 'Default'a çevir, eski haline dönecektir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı