Ocağa dökülen yağ yangın çıkarır mı?

Yer
Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı:GTX 1650
İşlemci:İ5 9400F
Bellek:16 GB
Anakart:Biostar - H310MHP
İşletim Sistemi: Windows 11
Sistem Türü:64 bit
Meslek
Öğrenci
Gece karnım acıktı tencereye yağı koyarken dışarı döküldü. Islak mendil ve havlu kağıtla sildim ancak tencerenin altı hala yağlı gibi. Kusura bakmayın cahilliğimden soruyorum.

Miktar konusunda bir veri olmadığı için bir şey diyemem ama ayçiçek yağı olduğunu varsayarsak, yaklaşık 200 derece üzerinde tutuşuyor. Bu arada eğer yağdan sebep yangın çıkarırsanız, su döküp söndürmeye çalışmak gibi bir yanlış yapmayın. Ayrıca, ıslak mendil demişsiniz de o da kolonyalı mendil değildir herhalde.

Problem olacağını düşünüyorsaniz, tenceredeki yağı baska bir kaba alın. Tencereyi güzelce deterjan kullanarak yıkayın, sonra da kurulayın. En azından kafanız rahat olsun.

Son düzenleme:
Miktar konusunda bir veri olmadığı için bir şey diyemem ama ayçiçek yağı olduğunu varsayarsak, yaklaşık 200 derece üzerinde tutuşuyor. Bu arada eğer yağdan sebep yangın çıkarırsanız, su döküp söndürmeye çalışmak gibi bir yanlış yapmayın. Ayrıca, ıslak mendil demişsiniz de o da kolonyalı mendil değildir herhalde.

Problem olacağını düşünüyorsaniz, tenceredeki yağı baska bir kaba alın. Tencereyi güzelce deterjan kullanarak yıkayın, sonra da kurulayın. En azından kafanız rahat olsun.

Hocam ıslak mendilde alkol olduğunu bildiğim için üzerine kağıt havlu kullandım ve dediğiniz gibi yaptım annem uyanıkmış ona sordum ikinize de teşekkürler.

Geri
Yukarı