OCCT 3D testinde PC resetleniyor

MSubasi

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar OCCT programını indirdim. 3D testi yaparken PC resetleniyor. Diğer PSU Testlerinde problem yok ama.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar OCCT programını indirdim. 3D testi yaparken PC resetleniyor. Diğer PSU testlerinde problem yok ama.

Böyle bir sıkıntı benim de başıma gelmişti. Fakat ben sadece LoL oynayabiliyordum. Bu konu hakkinda birkaç konu açtım ve çözümü bende bulamadım. Önceden attığım formatlarda tek diski sıfırlar iken bu seferki formatta 2 diski birden sıfırladım sorun çözüldü. Ama normal çözümü bu mudur bir fikrim yok maalesef hocam.

Hayır. FurMark testi başlattığımda reset atmıyor hiç. Bir arkadaş yazılımsal olduğunu söyledi. DDU ile kaldırıp Driver tekrar yükle dedi. Dediklerini yaptım. Oyuna girdiğimde hiç reset olmadı. 3D testi başlattığımda 2 dakika geçmesine rağmen reset olmadı. Arada 30 dakika sonra reset olayı tekrar başladı. Şimdi 3D testini başlattığımda 75-80 dereceye kadar ısı değeride çıkıyor. Ama Afterburner otomatikte fanları çalıştırıyor., Oyuna girdiğimde ısı değerleri 59'ta sabitti. Ama yine de reset oldu.

Anladım DDU ile sıfırdan sürücü kurman iyi olmuş FurMark testinde reset yoksa sorun donanımsal değildir. İşlemcinin kendi grafik işlemcisini kullanarak dener misin?

Böyle bir sıkıntı benim de başıma gelmişti. Fakat ben sadece LoL oynayabiliyordum. Bu konu hakkinda birkaç konu açtım ve çözümü bende bulamadım. Önceden attığım formatlarda tek diski sıfırlar iken bu seferki formatta 2 diski birden sıfırladım sorun çözüldü. Ama normal çözümü bu mudur bir fikrim yok maalesef hocam.
Valorant oynuyorum hiç RESET olmadı. Euro Truck Smilator 2 gündür oynuyorum hiç RESET olmadı. Bugün RESET oldu. PC zaten yeni formatlı. , ama dediğin gibi DİSK'ler ile alakalı bir durum çok uzak görülüyor şimdilik.
Anladım DDU ile sıfırdan sürücü kurman iyi olmuş FurMark testinde reset yoksa sorun donanımsal değildir. İşlemcinin kendi grafik işlemcisini kullanarak dener misin?
OCCT Testini mi ?

Bu şekilde görünmesi gerekiyor.

Ekran Alıntısı.PNG

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    22,1 KB · Görüntüleme: 75
OCCT testinde yukarıda ayarlar kısmı var. Orada güvenli sıcaklık değeri gibi bir şey vardı sanırsam. Onu 85 yapıp dener misiniz? 85 derece üstüne çıktığında testi sonlandırır. Aşırı ısınma der. Bu şekilde bir dener misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı