OCCT ile tüm sistemi test etmek

Hocam elektrikler gitmişti bugün fırsattan istifade bir bakayım dedim kasanın içine ama sistem 1 aylık zaten tozlanma yok macunluk bir işte olduğunu düşünmüyorum. Soğutucu ise fotoğraflardaki gibi montajında sorun yok sanırım.
IMG_20210302_131938.jpgIMG_20210302_131948.jpgIMG_20210302_131934.jpgIMG_20210302_132125.jpg

Ben oyumu kasanın konumundan yana kullanıyorum.
IMG_20210302_131956.jpg

İnan benim kasa daha darda duruyor güç seçeneklerinden dengeliye alarak test et derim ya da stok soğutucu ile dene bir de bu soğutucu da stok soğutucu gibi macun sürülü gelmez
Hâlâ anlayamıyorum o işlemci neden o kadar ısınır.

İnan benim kasa daha darda duruyor güç seçeneklerinden dengeliye alarak test et derim ya da stok soğutucu ile dene bir de bu soğutucu da stok soğutucu gibi macun sürülü gelmez
Hâlâ anlayamıyorum o işlemci neden o kadar ısınır.
Hocam soğutucuyu ben montajlamadım. Gamegaraj ekibi, stok soğutucu yerine kule tipi montajlayıp göndermişler. Mafia 1'de 70 derecelerde, NFS Heat'te maksimum 76 dereceyi görüyor. Pek abartı değerler değil ama dediğin gibi garip bir şey var. Soğutucunun RPM'i veyahut işlemcinin çalışma hızıyla mı alakalı ki?

Sıcaklık testlerinde böyle oluyor nedense, oyunlarda göze çarpan bir değere ulaşmamıştı.

Sistemi aldığım ilk hafta yaptığım Prime95 testi;
1614690253479.png

Kimisi bu test için normal demişti, kimisi "Normal değil voltaj çok fazla vermişsin." demişti. Olduğu gibi testi başlattım herhangi bir ayarıyla oynamadım ki?

İlginç GameGaraj ekibi ile konuş bu konuyu benim çözüm yollarım tükendi.
Son bir çözüm.
Undervolt.

Son düzenleme:
İlginç GameGaraj ekibi ile konuş bu konuyu benim çözüm yollarım tükendi.
Son bir çözüm.
Undervolt.
Yardımlarınız için teşekkürler hocam. Bilmediğim şeylere dokunmayayım şimdilik. GameGaraj'a bir mail attım dönerler belki.
Hocam geri dönüş sağladılar. Oyun içi değerleri paylaşmamı istiyorlar The Witcher 3 yüklü olsaydı onda SS alırdım ama Overwatch, Battlefront 2, Dead by Daylight, Sea of Thieves gibi oyunlar yüklü hangisinde değerleri göz önünde bulundurmam daha sağlıklı olur?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı