OCCT işlemci testinde bilgisayar siyah ekran veriyor

AceTeq

Megapat
Yer
Başkent
CPU kısmında testi başlatıyorum 2-3 dakika sürmeden siyah ekran veriyor ve kapatmazsam öyle kalıyor. OC işlemi yok, sadece otomatik CPB ve XMP açık.

İşlemci: R3 1200 12 Nm

Herkes nerede? 🙁

En azından TLP burada. :D

OCCT değil de, Cinebench R23 testi yapar mısın? Kaç derece oluyor bu arada işlemci, anakart, PSU ve soğutucu nedir?

En azından TLP burada. :D

OCCT değil de, Cinebench R23 testi yapar mısın? Kaç derece oluyor bu arada işlemci, anakart, PSU ve soğutucu nedir?
Power boost 500 watt PSU, 12 volt kanalından 264 Watt veriyor (yazıyor). OCCT ile yükte 70 küsür derecelerde dolaşıyor. Anakart B450M-S2H, soğutucu stok. R23 eve geçince denerim.

Power Boost 500 watt PSU, 12 Volt kanalından 264 watt veriyor (yazıyor).

🥴

Sorun bu olabilir, 500W görünüp 264W 12v kanalından veren PSU'dan hayır gelir mi? :D

92 watt zorladım onuda voltajın dibine vurdum. 1.426 mV ile. En fazla 3.875 GHz gördüm ama garibim siyah ekrana düşüverdi.
Anlattığınız siyah ekran sorunu genelde PSU dan veya ekran kartından kaynaklanır. PSU markasının namına bakarsak PSU olması daha olası gibi.
Oyun oynarken veya GPU testinde yine siyah ekrana düşünüyor mu?

Anlattığınız siyah ekran sorunu genelde PSU dan veya ekran kartından kaynaklanır. PSU markasının namına bakarsak PSU olması daha olası gibi.
Oyun oynarken veya GPU testinde yine siyah ekrana düşünüyor mu?
Ekran kartı 750 ti, benchmarkta ekran kartı siyah ekrana düşmüyor. Şimdiye kadar oyun oynarken düşmedi. (Manuel OC hariç).

@AceTeq

PSU'nun 12v kanalı sıkıntılı ise, neden olmasın? Bu tür markaların kalitesiz PSU'larında kablo yanması bile olabiliyor sadece 100W çekiminde.

Geri
Yukarı