OCCT Power testinde anında crash veriyor

EnsarDmrc

Picopat
Daha fazla  
Merhaba Arkadaşlar,
Başlıkta da belirttiğim gibi OCCT V.7.2.3 sürümünde OCCT Testi ve Power testinde 3 saniye sonra crash veriyor. Sistemim şu şekilde:
MSI GTX 1660 SUPER VENTUS XS OC
İ5 9400F
MSI B365 PRO ANAKART
HYPERX 16 gb 2666 Mhz tek kanal ram
Kioxia 500 gb m2 ssd
Corsair spec delta RGB 550W 80+ Kasa
Bundan 4 hafta önce bilgisayar yüksek grafikli oyunlarda kasma ,fps drop gibi sorunlar nedeniyle Vatan bilgisayara garantiye vermiştim. Tüm parçaları verin dedim müşteri hizmetlerine ve 1 hafta önce. Tüm parçalar gelmişti içinden işlemci, ram ve ssd sıfırıyla değiştirilmişti ekran kartı, anakart ve kasa + psu herhangi bir işleme tabi tutulmamıştı. Orada anladım ki değişen parçalardan dolayı kasma falan yaşıyordum. Tamam dedim teşekkürler dedim ve çıktım oradan. Montajını yaptım w10 u kurdum. PC yi bağladım monitöre driverları indirdim. Baktım yüksek grafikli oyunlar yine kasıyor. Msi afterburnerdan baktığımda sıcaklık değerleri normal kullanım da normal gibi. Sonra OCCT'yi keşfettim. OCCT ve Power testinde anında crash verdi. Diğer testleri yapabildim sonuna kadar. Demem o ki burada sorun nerde ben ya PSU'da sorun var diyorum yada GPU'da . Çünkü bu kastıran oyunlarda psuyla ekran kartından birinde cızırtı sesi geliyor ne yapmalıyım? Lütfen Yardımcı olun şimdiden teşekkürler yardımlarınız için

Son düzenleme:
OCCT Power test sorunlu.
Bende de o sıkıntı var. O sürümde sıkıntı varmış.
OCCT sorunlu bende de 5sn sonra hata veriyor.
Bu sürümün yazılımsal sorunu var diye biliyorum.
Eski sürümünü indirmen lazım.

Bende OCCT CPU testinde 4-5 saniye sonra hata veriyordu. Thread sayısını girince düzeldi.
Tamam OCCT sorunlu peki benim sistemim neden kasayı garantiye vermeme rağmen kasma yapıyor? İşlemci,SSD,ram değişti hala kasıyor neyi değiştirmeliyim?

Dual channel ram kullan aynı ramden bir tane daha al dual channel bağla. Single ve dual ram farkıyla ilgili bir dünya video var youtube ta. Çoğu kişi ekonomik olsun diye bir adet ram alıp sonra drop yiyor diye konu açıyor. İşlemciler çift ram destekler. Tek kullanırsan işlemci-ram bellek bant genişliğini yarı yarıya kullanırsın. İşlemciye ihtiyacı olan 2666mhz ram almışsın minimum o hızda ram istiyor buraya kadar doğru. Fakat tek 16gb ram alasıya 8gb x 2 tane almak daha mantıklı. Ama sen şimdi 16gb aynısından alacaksın 32gb dual channel ramin olacak. Sakın farklı ram takma. Tıpatıp aynısı olsun. Sende bellek bant genişliği tek ram olduğu için bu değerin yarısı kadardır.
Maksimum Bellek Bant Genişliği 41.6 GB/s

Son düzenleme:

Geri
Yukarı