Çözüldü OCCT Power Testinde CPU ve GPU düşük Watt kullanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Alone Darkkk

Hectopat
Daha fazla  
RAM
2x8 GB 2133 MHZ
SSD veya HDD modeli
500 GB M2 SSD
Ekran kartı
RX 6600 XFX SPEEDSTER
Anakart
B250M
İşlemci
i5 7500
1706891792614.png

Arkadaşlar görüntüdeki test POWER testi, işlemcim 75W'lik bir işlemci olmasına rağmen 50W civarı kullandı ve ekran kartı 140W olmasına rağmen 80W kullanıyor, neden? Güç kaynağım 550W ve yeni aldım. Ekran kartı testi de yaptım gene maksimum 80W gördü ekran kartım. OCCT testi sonucum normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sağdaydı switch, sola attım ve başlattım. Anakartın resmi falan geldikten sonra DP Sinyal yok yazısı geldi monitöre bir 5-6 saniye sonra, ilk başta görüntü geldi ama Windows ekranı gelmeden DP Sinyal yok oldu sol kısımdayken. Şuan sağ kısımda ve çalışıyor. Sebebi ne olabilir?
Driver'ı büyük ihtiamlle sessiz mod biosunda yüklediğiniz için oluyor. Eğer yormicaksa driver'ı DDU ile silin. DDU yu güvenli modda kullanın. Ordaki butonlardan (Bilgisayarı kapat) seçeğini seçin. Driver silindiğinde ve bilgisayar kapandığında tekrardan switch'i değiştirin ve bakın açılıyor mu. Açılırsa driver yükler devam edersiniz.
Hocam fanları kontrol edemiyorum, çok hızlı dönüyorlar en düşük ayara çekmeme rağmen. Sonuçlarda böyle. 55 derece olmasına rağmen fanlar çok hızlı dönüyor.
1706896321414.png

1706896373847.png

Yani ses yapıyor gene ama çok değil.
Burdan gördüğüm kadarıyla fan hızı sabit. Bunu otomatiğe alın neden sabitledğiniz anlamadım. Eğer fan hızı aylayacaksanız burdaki ayarları bozmayın. MSI afterburner kullanın.

Yeni konular

Geri
Yukarı