Çözüldü OCCT RAM testi hata verdi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rothfuss

Hectopat
Yer
Myr Tariniel
Daha fazla  
Meslek
Back-end Developer
RAM
G.Skill Sniper X 16 GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16
Arkadaşlar RAM'ler bitmiş mi? 😢

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    190,5 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Evet RAM arızası. 2 modül varsa birini çıkarıp kullanın birde öyle test edin. Hata yoksa çıkardığınız modül bozuktur.

XMP kapalı Memtest86 yapın. Ortalama 7-8 saat civarı sürüyor. Herhangi bir error almazsanız sıkıntı yok demektir.
Daha garanti olur evet. RAM miktarına göre değişir süre değişecektir.
Evet RAM arızası. 2 modül varsa birini çıkarıp kullanın birde öyle test edin. Hata yoksa çıkardığınız modül bozuktur.

XMP kapalı Memtest86 yapın. Ortalama 7-8 saat civarı sürüyor. Herhangi bir error almazsanız sıkıntı yok demektir.

Çözüm

Kardeşim ilk söktüğümle testi tekrar başlattım hata devam etti, diğeriyle değiştirdim başlattım ve... Hata vermiyor. İlki harbiden patlamış ya.

kardeşim cevabımı yukarda oku hiç 8 saat beklemeye gerek kalmadı, demek ki komple gitmiş.

Geri
Yukarı