OCCT test esnasında sistemin yeniden başlaması

emrah0755

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar arada sırada sistem kendi kendisine yeniden başlatıyor, devamlı yapmıyor. Ben de OCCT ile Power test yaptım ama direkt yeniden başlattı. Bu hatayı gördüm, olay görüntüleyicide acaba yanlış mı seçiyorum OCCT'de ayarları? Söyle yapmıştım diğer resim olay görüntüleyicisinde hata.

Dosya Ekleri

• fff.jpg
    fff.jpg
    159,1 KB · Görüntüleme: 59
  • 4111.jpg
    4111.jpg
    293,7 KB · Görüntüleme: 43
  • SharedScreenshot.jpg
    SharedScreenshot.jpg
    213,9 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• vvvvvvvvvvvvvvvvv.jpg
    vvvvvvvvvvvvvvvvv.jpg
    54,6 KB · Görüntüleme: 29
Memtest86 bellek testi yapar mısınız? İşlemci hatası olsa bile Ramler ile alakalı olabilir. Güç kaynagında sorun olabilir her ne kadar yetse bile gereken gücü veremiyor olabilir. Eğer dump dosyası oluşursa atarsınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Memtest86 bellek testi yapar mısınız? İşlemci hatası olsa bile RAM'ler ile alakalı olabilir. Güç kaynagında sorun olabilir her ne kadar yetse bile gereken gücü veremiyor olabilir. Eğer dump dosyası oluşursa atarsınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yaptim hocam temiz cikti.

Sistem genelde güç yetersiz geldiğinde yeniden başlar. Sorun işlemcide gibi duruyor. İşlemciye hız aşırtma yaptınız mı?

Zaten sorun ortaya çıktı. Yaptığınız hış aşırtma stabil değilmiş. Daha stabil olan ayarlarda tekrar yapın. Yapmanıza da zaten gerek yok işlemci zaten ekran kartını rahat besliyordur.

Geri
Yukarı