Çözüldü OCCT testinde sistem reset atıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

1Touch

Decapat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance 8 GB 3000MHz DDR4 CL16
SSD veya HDD modeli
120GB Sata SSD 1000GB HDD
Ekran kartı
Gigabyte GTX 980 Tİ
Anakart
B460M-A PRO
İşlemci
İ5-10400F
Arkadaşlar şimdi OCCT ile PSU testi yaptım ve sisteme reset attı. Yani sorun PSU'da fakat nasıl olabilir? Sistemim için önerilen 600 wattken 700 watt +80 Bronze Xigmatek aldım şimdi yeni PSU almam gerekirse önerilerinizi alabilir miyim? Bir de yukarıdaki soruyu cevaplarsanız sevinirim.

Çözüm
80+ sertifikasının kalite ile uzaktan yakından alakası yok.

Kanka neyse sorunu çözdüm diyebilirim. MSI Afterburner'a girdim orada temp limit 83 yazıyordu OCCT testinde ise 83 yaklaşınca bir anda gidiyordu reset atıyordu. PC kendi kendine sıcaklığın düşmesi için fan Power limitini 50'ye çekip sıcaklık limitini 60'a düşürdüm ve sabit 50 kaldı. Test boyunca 15 dakika hiçbir şekilde kapanma olmadı normalde 1-4 arası bir dakikada gidiyordu kasanın fanlarının Power limitini düşürüp ekran kartının fan Speed'ini arttırdım ve kapanmadı. Sorun sıcaklıktan PSU ile alakası yokmuş.
Kanka neyse sorunu çözdüm diyebilirim. MSI Afterburner'a girdim orada temp limit 83 yazıyordu OCCT testinde ise 83 yaklaşınca bir anda gidiyordu reset atıyordu. PC kendi kendine sıcaklığın düşmesi için fan Power limitini 50'ye çekip sıcaklık limitini 60'a düşürdüm ve sabit 50 kaldı. Test boyunca 15 dakika hiçbir şekilde kapanma olmadı normalde 1-4 arası bir dakikada gidiyordu kasanın fanlarının Power limitini düşürüp ekran kartının fan Speed'ini arttırdım ve kapanmadı. Sorun sıcaklıktan PSU ile alakası yokmuş.
Isıdan olsa reset atmaz. Direk kapanır. Onda bence powerla alakalı bir sorun var gibi. Eğer çözdüm diyorsan bile ilerde yine yapacaktır.

Geri
Yukarı