RX590 OCCT testinde reset atıyor

Zulkarneyn

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar Sapphire RX590 Nitro+ SE modelli ekran kartına sahibim. Sorunum şu FurMark ile Benchmark ve stress testi yaptığımda sorun yok normal bir şekilde ikisini de yapabiliyorum lakin OCCT programı ile ekran kartını test etmek istediğimde bilgisayar testi başlatır başlatmaz resetleniyor. Şimdi şöyle düşünüyorum PSU veya ekran kartı taraflı bir sorun olsa FurMark stress testinde aynı sorunu yaşamaz mıyım? PSU'dan çıkan 2 adet PCI-e kablosunuda denedim. PSU modeli Cooler Master G750M 80+. FurMark testlerini peş peşe yaptım.
Benchmark testi sonrası:

bench.png

Stress testi sonrası:

stress.png

Aynı sıkıntı acaba sonuç ne oldu bende de aynı problem var OCCT'den PSU ve GPU testi yaparken reset atıyor PC ama ekran kartını çıkartıp her iki testten birisini yaptığımda problem çıkmıyor. Oyunlarda falan da aynı şekilde aniden reset atıyor. Ekran kartı kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Sizde sonuç ne oldu. Ona göre yeni PSU alacağım.

Aynı sıkıntı acaba sonuç ne oldu bende de aynı problem var. OCCT'den PSU ve GPU testi yaparken reset atıyor PC ama ekran kartını çıkartıp, her iki testten birisini yaptığımda problem çıkmıyor. Oyunlarda falan da aynı şekilde aniden reset atıyor. Ekran kartı kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Sizde sonuç ne oldu. Ona göre yeni PSU alacağım.
Ekran kartini çıkarıp denediginiz zaman reset atmaması normal, çünkü PSU'ya binen yükü almış oluyorsunuz. PSU marka model neydi? Anlattığınız gibiyse beklemenin mantığı yok direkt degisin.

Xigmatek benim gözümde; Rampage, Frisby, Gamepower, Everest gibi bir markadır. Baskasi ne der bilmiyorum ama şahsen hiçbir ürününü kafama sokmam. Zaten anlatmaya gerek yok, yaşadığınız problem ortada. Kaliteli bir PSU alin ve keyfinize bakın.

Ekran kartini çıkarıp denediginiz zaman reset atmaması normal, çünkü PSU'ya binen yükü almış oluyorsunuz. PSU marka model neydi? Anlattığınız gibiyse beklemenin mantığı yok direkt degisin.

Xigmatek touro m Plus diye bir güç kaynağı seçme şansım olsa bunu almazdım. 600W 80 +

Xigmatek benim gözümde; Rampage, Frisby, Gamepower, Everest gibi bir markadır. Baskasi ne der bilmiyorum ama şahsen hiçbir ürününü kafama sokmam. Zaten anlatmaya gerek yok, yaşadığınız problem ortada. Kaliteli bir PSU alin ve keyfinize bakın.

Teşekkürler

Aynı sıkıntı acaba sonuç ne oldu bende de aynı problem var OCCT'den PSU ve GPU testi yaparken reset atıyor PC ama ekran kartını çıkartıp her iki testten birisini yaptığımda problem çıkmıyor. Oyunlarda falan da aynı şekilde aniden reset atıyor. Ekran kartı kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Sizde sonuç ne oldu. Ona göre yeni PSU alacağım.
Ekran kartını Furmarkta msa2x ile stres testine sokup h monitör uygulaması ile ekran kartının kaç watt çektiğine bakar mısın?

Geri
Yukarı