OCCT zararlı mıdır?

Paras1te

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarıma OCCT ile stres testi yapmak istiyorum fakat kötü sonuçlardan korkuyorum. Beni OCCT hakkında bilgilendirirseniz sevinirim.

Zararlı değildir. Sadece test amaçlı bir yazılımdır kendisi. İşlemci ve PSU'yu tam yüke sokar ve test sonuçlarını (sıcaklık gibi) değerleri size gösterir.
Ustam bir şey sormak istiyorum. OCCT testinde neye dikkat etmeliyiz ve nasıl yapılmalıdır. Arkadaşa 2.el ekran kartı alacağız da. Furmark testini yaptırıp bide bu testi yaptırmak istiyorum. Yardımcı olur musunuz ?

Bu da zarar verebilir.

Eğer PSU kalitesiz ise patlayabilir.

Evet doğru söylediniz. Mesajı düzelttim.
Ustam bir şey sormak istiyorum. OCCT testinde neye dikkat etmeliyiz ve nasıl yapılmalıdır. Arkadaşa 2.el ekran kartı alacağız da. FurMark testini yaptırıp bir de bu testi yaptırmak istiyorum. Yardımcı olur musunuz?

OCCT ekran kartını test etmiyor diye biliyorum. Fur mark ile test edebilirsiniz. Gözünüz sıcaklıkta olsun. Çok yükseltirse testi durdurun.

Evet doğru söylediniz. Mesajı düzelttim.

OCCT ekran kartını test etmiyor diye biliyorum. Fur mark ile test edebilirsiniz. Gözünüz sıcaklıkta olsun. Çok yükseltirse testi durdurun.
OCCT testi de yapılması gerekiyor demişlerdi de sormak istedim.
Benim kendi sistemim de furmark testi yaptım 1080p fullscreen 8xMSAA'da fpsim 12-15 arası çıkıyor bir sorun mu var acaba ? 0xMSAA da 70 üstü çıkıyor.
Sistemim asus rog strix rx 570 4gb ryzen 5 2600 2x8gb 3000mhz ram asus tuf b450 plus gaming 600 w 80+ PSU.

OCCT testi de yapılması gerekiyor demişlerdi de sormak istedim.
Benim kendi sistemim de FurMark testi yaptım 1080p fullscreen 8Xmsaa'da FPS'im 12-15 arası çıkıyor bir sorun mu var acaba? 0xMSAA da 70 üstü çıkıyor.
Sistemim ASUS ROG STRIX RX 570 4 GB Ryzen 5 2600 2x8GB 3000MHz RAM ASUS TUF B450 PLUS GAMING 600W 80+ PSU.

Normal gibi geldi bana.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı