OCCT'ye mi inanmalıyım yoksa görev yöneticisine mi?

@kino @The Anorak @Uchiha Shisui @Mansion @erme @494722

Şimdi, OCCT'nin monitör sekmesinden baktım.

GPU Hot Spot Temparature ==> Minimum: 37/ Maksimum: 92 / Ortalama 43,48 derece.

Sanırım bulduk, Görev Yöneticisi'nin değerleri Hot Spot değerleri ile uyuşuyor.

GPU Temparature için: Minimum: 37/ Maksimum: 66 / Ortalama: 41.90

Bu da asıl GPU'nun sıcaklıkları.

Şimdilik sadece 2 dakika yaptım bu testi, malum uçak motoru gibi ses çıkarınca evdekiler de kafama laptop fırlatmasın diye kapattım; yarın 15 dakikayı göreceğim ama.
Geçmiş olsun hocam şimdi güzel bir uyku çekebilirsin 👍

Evet dostlar geçmiş olsun, hayatımda çok fazla stres testi yapmadım dolayısı ile bazen kaçırabiliyorum :)

Hepinize teşekkür edip iyi geceler dilerim, yarın da asıl testi yapınca test sonuçlarımı paylaşırım.

@kino @The Anorak @Uchiha Shisui @Mansion @erme @494722

Şimdi, OCCT'nin monitör sekmesinden baktım.

GPU Hot Spot Temparature ==> Minimum: 37/ Maksimum: 92 / Ortalama 43,48 derece.

Sanırım bulduk, Görev Yöneticisi'nin değerleri Hot Spot değerleri ile uyuşuyor.

GPU Temparature için: Minimum: 37/ Maksimum: 66 / Ortalama: 41.90

Bu da asıl GPU'nun sıcaklıkları.

Şimdilik sadece 2 dakika yaptım bu testi, malum uçak motoru gibi ses çıkarınca evdekiler de kafama laptop fırlatmasın diye kapattım; yarın 15 dakikayı göreceğim ama.
5 dakika yapsanız yeterli. OCCT, Çin işkencesi gibi bir şey. Süreyi oyun ile tamamlayın. Radeon üzerinden de Hotspot'u anlık kontrol edersiniz. Bitti, gitti.

5 dakika yapsanız yeterli. OCCT, Çin işkencesi gibi bir şey. Süreyi oyun ile tamamlayın. Radeon üzerinden de Hotspot'u anlık kontrol edersiniz. Bitti, gitti.

Power testi yapacağım için 15 dakika en iyisi diye biliyorum, 5 dakika az gelmez mi? Kalan süreyi oyun ile tamamlamak mantıklı ama genelde 100% yük altında olmuyor sistem oyundayken. Ne dersin hocam?

Power testi yapacağım için 15 dakika en iyisi diye biliyorum, 5 dakika az gelmez mi? Kalan süreyi oyun ile tamamlamak mantıklı ama genelde 100% yük altında olmuyor sistem oyundayken. Ne dersin hocam?
Siz AAA bir oyunda grafikleri sona çektiğinizde hayli hayli yük binecektir. OCCT, FurMark gibi programlar test odaklıdır.

Siz AAA bir oyunda grafikleri sona çektiğinizde hayli hayli yük binecektir. OCCT, FurMark gibi programlar test odaklıdır.

Şu an sistemde yüklü olarak:

Witcher 3 Wild Hunt: GOTY Edition.
Metro 2033 Redux.
Friday the 13th.

Bunlar var, yüklü olmayıp kütüphanemde olan:

Control.
A Plague Tale: Innocence.
Dying Light.

Gibi oyunlar var.

Witcher 3'ü Ultra ayarlara fulleyip denerim herhalde, Control'ü falan yüklememe gerek yok diye tahmin ediyorum açıkçası.

Veya Friday The 13th de olabilir, iyi yükleniyor benim karta.

Yeni konular

Geri
Yukarı