OC'den sonra ekran kartı kullanımı %120 oluyor

kasgar15

Hectopat
Daha fazla  
OC yaptım, her şey gayet iyi ama oyun oynarken arada bir ekran kartı kullanımı %120 oluyor. BIOS'taki PCI Express frekansını 100 yapınca PC açılmıyor Auto'da bırakıyorum. Ben de sizce bununla bir ilgisi olabilir mi ya da %100'ün üstüne çıkmasının bir zararı olur mu? Bu arada sıcaklık gayet stabil iyi.

OC yaptım, her şey gayet iyi ama oyun oynarken arada bir ekran kartı kullanımı %120 oluyor. BIOS'taki PCI Express frekansını 100 yapınca PC açılmıyor Auto'da bırakıyorum. Ben de sizce bununla bir ilgisi olabilir mi ya da %100'ün üstüne çıkmasının bir zararı olur mu? Bu arada sıcaklık gayet stabil iyi.
Kullanım oranı diye çektiği güce bakmış olabilir misiniz?

Kart model ne? Boyundan büyük işlere kalkışan bu kartı bilmek isterim.

Benim eski PC'lere karşı ilgim var böyle bir PC toplamak istedim sonra Q9400 4 GB RAM 9500GT gigabyt ga G31M ES2l.
Hiçbir donanım parçasına OC yapmanı önermiyorum. Parçalarda kalıcı hasar bırakabilir.

Biliyorum ben zaten bu riski göze aldım ama sadece bu durumun bu OC ile ilgili olup olmadığını sordum.

G31 ve G41 anakartlar o ediğin PCI frekansını arttırmadan işlemciye fazla OC yapamazlar. Yalnız o ayarın yüksek olması da uzun vadede anakarta zararlı olabiliyor. O frekans artınca ekran kartı PCU girişinden anakartın bellek kontrolcüsüne kadar her şey OC oluyor. Mümkünse o ayarı 100 yaparak çıkabildiğin en yüksek frekansa çık.

Kullanım oranı diye çektiği güce bakmış olabilir misiniz?
hayır
G31 ve G41 anakartlar o ediğin PCI frekansını arttırmadan işlemciye fazla OC yapamazlar. Yalnız o ayarın yüksek olması da uzun vadede anakarta zararlı olabiliyor. O frekans anakartın bellek kontrolcüsüne kadar her şeye OC yapıyor. Mümkünse o ayarı 100 yaparak çıkabildiğin en yüksek frekansa çık.

Şu an Auto'da 100'e alınca PC açılmıyor tüm ayarlar sıfırlanıyor.

Geri
Yukarı