Rehber OCLP macOS Güncelleme Sonrası Açılmıyor

Yeni ve nokta atışı ve sıradışı bir rehber ile karşınızdayım :)
Bu sıra dışı yöntemi kendim deneyerek keşfettim :D
Sistemim uyumsuz olmadığı halde OCLP ile Sonoma kullanıyorum. Burada detaylıca anlattım.
Sonama için yeni update geldi fakat öncesinde OCLP güncellemesi yapmadım ve direkt macOS update ettim. Sonrasında sistem açılmadı. Sürekli döngü halinde devam ediyor ve bunun sebebi GPU uyumsuzluğu. Win üzerinden EFI'ye erişip hiç yama yapılmamış EFI ile sistemi açabildim. Opencore Legacy Patcher ile yama yapmaya çalıştığımda No Patches needed hatası aldım. Çünkü sistem GPU'yu tanımıyordu. Ekran kartı yaması yaptığımda ise sistem açılmıyordu ve öncesinden disablegfxfirmware komutu ile bu aşılırken artık aşılmıyor maalesef. Sistem açılmadığı için'de yama yapamıyordum doğal olarak.

Benim GPU için ID değeri 0600260A. Bunu girdiğimde sistem açılmıyor. Bende 06002616 (farklı bir GPU ID değeri) sistem açıldı. Bu sefer sistemi Haswell(benim sistem modeli bu) olarak tanımadı Broadwell tanıdı ID değerinden dolayı. Fakat Patch yani yama işlemlerini yapıldı bu şekilde. Sistemi yeniden başlattığımda ekran kartı tanınmamış görünüyordu. Bu sefer tekrar config dosyamda GPU için ID değerini 0600260A girip yeniden başlatmam sonucunda sorunsuz grafikler ile sistem açıldı.
Ekran Resmi 2023-12-10 11.06.59.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı