Oculus Quest 2 alternatif VR önerisi

shyzeq

Hectopat
Oculus Quest 2 almakta biraz şüphelerim var, bu şarjının hızlı bitmesi, ek olarak kablo alınması gerek ve iyi bir kafa bandı alınması gerek yani kendisini aldıktan sonra birkaç şey daha almam lazım. Almakta sorun yok fakat sağlam aksesuar hangisi bilemedim. Bunun dışında Oculus Quest 2 fiyatı civarı üzmeyecek bir VR gözlük arıyorum. Maksimum bütçem 14000.

Oculus Quest 2 almakta biraz şüphelerim var, bu şarjının hızlı bitmesi, ek olarak kablo alınması gerek ve iyi bir kafa bandı alınması gerek yani kendisini aldıktan sonra birkaç şey daha almam lazım. Almakta sorun yok fakat sağlam aksesuar hangisi bilemedim. Bunun dışında Oculus Quest 2 fiyatı civarı bir üzmeyecek bir VR gözlük arıyorum. Maksimum bütçem 14000.
Bence Quest 3'ü bekleyin zamanınız varsa. Quest 2 ile aynı fiyatta olacağı söyleniyor. Ayrıca göz takip sistemi de eklenecek diye biliyorum Quest 3'e.

Bence Quest 3'ü bekleyin zamanınız varsa. Quest 2 ile aynı fiyatta olacağı söyleniyor. Ayrıca göz takip sistemi de eklenecek diye biliyorum Quest 3'e.
Hocam bu yılın sonlarına doğru çıkacağı söylenmiş fakat o zamana doğru fiyatlar ne olur belirsiz olduğu için önümüzdeki ay almayı planlıyorum.

Aktif olarak Quest 2 kullanıyorum sorularınız var ise alabilirim. Diğer konularda önerdiğim ekipmanları size de önereyim;
8.47AU $ 53% OFF|Oculus Quest 2 için VR koruyucu yatak örtüsü seti Oculus Quest 2 aksesuarları için kayış kolu kavrama ile VR dokunmatik kontrol cihazı kovanı|3D Gözlük/Sanal Gerçeklik Gözlükleri| - AliExpress - 300₺
Kontrolcüleri kullanırken yanlışlıkla birbirlerine çarptırıyordum onun için silikon kılıf aldım ve gayet kullanışlı.

https://www.amazon.com.tr/Macrobot-Oculus-Quest-Kablosu-atkarmı/dp/B08XK6W6SB/ - 750₺
PCVR oyunları oynamak için ya da Quest'e herhangi bir APK, oyun vs yüklemek için kablo.
Alternatif olarak daha ucuza Type-C to USB 3.0 data kablosu alabilirsiniz. Data olması şart sadece sarj kablosu olursa çalışmaz.

https://www.hepsiburada.com/macrobo...icin-elite-kayis-elite-strap-pm-HBC00000LC004 - 770₺
Oculus'un kendi kayışları çok kötü ve insanı rahatsız ediyor onun için Macrobot'un Elite Strap'ını tercih ettim ayarlaması da gayet kolay.

https://www.hepsiburada.com/kogam-2...-bandi-headband-p-HBCV000000B4E8?magaza=kogam - 50₺
Ürün terlettiği için bunlardan almıştım. Gayet kullanışlı oluyor.

https://www.amazon.com.tr/Macrobot-Oculus-Arayüz-Braketi-Minderi/dp/B09WHM6L56 - 350₺
Orijinal yüz pedinde olan ışık süzmesini engelliyor ve terlemeyi de azaltıyor.

Ben genellikle fitness vesaire için kullanıyorum ara sıra beat saber ve benzeri oyunlar oynadığımda oluyor belirttiğim ürünler bu oyunlarda gayet işime yarıyor. Pilleri kolay bittiği için Duracell ya da herhangi bir markanın sarjlı pillerini ve şarj cihazını alırsanız sizin için daha da iyi olur.

OQ2 dışında pek bir alternatif bulamadım, en mantıklısı bunu almak olacak teşekkürler.

Quest 2'nin topluluğu daha fazla ve uygulama desteği de gayet iyi. Aktif olarak güncelleme alıyor başlık hatta geçenlerde V50 Update'si aldı bunun sayesinde Direct touch özelliği geldi hatta kullanıcılar arasında konuşulan bir olay var ve Xbox Game Pass işbirliğinin de geleceğini söyleyen çok kişi var. Quest 3 beklemek istemiyorsanız şu an 2 alabilirsiniz Quest 3 geldiğinde öleceğini düşünen kişiler var fakat Quest 2 metanın giriş seviyesi başlığı gibi bir şey şu an bütün uygulamalardan destek alacak ve güncelleme de alacak en kötü 5yıldan fazla daha piyasada olur diye düşünüyorum.

Quest 3 gelene kadar dolar/euro ne olur Allah bilir bence şu an almak en mantıklısı.

Hocam bu yılın sonlarına doğru çıkacağı söylenmiş fakat o zamana doğru fiyatlar ne olur belirsiz olduğu için önümüzdeki ay almayı planlıyorum.

Bende 1 hafta önce aldım herhangi bir sorun olursa sorabilirsin alınacak en mantıklı VR cihazı Oculus Quest 2 kablo olarak macrobotun kablosu var 750 TL onu öneririm.

Quest 3 gelene kadar dolar/euro ne olur Allah bilir bence şu an almak en mantıklısı.

Bende 1 hafta önce aldım herhangi bir sorun olursa sorabilirsin alınacak en mantıklı VR cihazı Oculus Quest 2 kablo olarak macrobotun kablosu var 750 TL onu öneririm.
Hocam biraz beklerseniz birkaç sorum olacak...

Bana da sorabilirsiniz cevaplayabilirim sorun yok.
1 - Ben bu ürünü daha çok bilgisayara bağlayarak kullanacağım bu yüzden 5 metrelik kablo öneriniz nedir?
2 - Oculus Quest 2 yi kablosuz kullanabilmem için Virtual Desktop şart mı?
3 - Virtual Desktop için iyi bir internete veya 5Ghz modeme ihtiyacım var mı?
4 - Kablolu kullanmam bir sorun yaratır mı?
5 - Sanal Gerçeklik Gözlüğünü kullanabilmek için çok geniş bir alana ihtiyacım var mı?
6 - Bilgisayar ile oynadığım oyunlar monitördeki gibi VR da da kaliteli oluyor mu? (Örnek: Keskin kenarlar)
7 - Önerebiliceğiniz kayış var mıdır?

Yeni konular

Geri
Yukarı