Oculus Quest (64GB) İnceleme

ciddi misiniz zaten daha zamanım var indirime gelirse iade ederim oynamadığım sürece problem olmuyor
Geldi bile isterseniz aralık sonunda da bir tane daha ve çook daa güzel kış indirimleri olacak. onu bekleyin eğer isteğidiniz oyun indirime girmemişse.

Merhaba e-posta adresinizi yazar mısınız Amazon ile ilgili bir soru soracağımda. Direk sorunca " burası Amazon konusu mu? Hortlatma burayı " falan laf yapıyorlar.

@RamazanKurnaz Kişisel e-postamı yazmamam, ancak sorunuz Amazon'dan sanal gerçeklik ürünü almak ile ilgiliyse buradan cevap verebilirim. Değil ise açtığınız konunun veya benzer bir konunun altına beni etiketleyerek sorabilirsiniz.

Yine de belki işinizi görür diye biraz konuşayım. Amazon'dan sipariş verdiğinizde ücreti hemen kesilmiyor. Kargoya verilmeden hemen önce kesiliyor. Ürünün ücreti + "Shipping and Duties" şeklinde görünen kısmın ikinci kısmında yazan sayı vergiler ve kargo ücretinin toplamı. Site sizden hem ürün hem kargolama hem de vergi ücretini alıyor. Aldığı vergi ücretini ise sizin adınıza gümrüğe yatırıyor. Bu işlem için sizden TCKN alınıyor. Böylece gümrükle uğraşmıyorsunuz. Ürün kapınıza geldiğinde de ek bir ücret ödemiyorsunuz. Aldığı vergi ücretinden artan olursa Amazon size onu geri ödüyor.

Ürünün satıcısı Amazon olmak zorunda değil. Bir çok şirket Amazon ile anlaşarak kargo işlemlerini onlara bırakıyor. "Fulfilled by Amazon" yazılı, satıcısı farklı ürünleri satın alırken yine sorun yaşamazsınız. Daha sorunuz olursa dediğim gibi etiketleyebilirsiniz.

Yani şimdi ben amazon.tr'den sipariş verirsem ek olarak gümrük felan ödemeyeceğim öyle mi?

Hocam gerçekten tamda istediğim noktaya değindiniz. Çok teşekkür ederim yani satıcı Amazon olmasa da güvenli yani. Peki siz ödeme yaptıgınızda kredi kartı komisyon kesinti vs aldı mı? Bir de herhangi bir öneriniz var mı almadan önce? Mesela T.C. no istiyor değil mi? Yoksa biz açıklama kısmına kendimiz mi yazacağız. Böyle önemli ayrıntılar vs yoktur değil mi? Teşekkür ederim.

@UbErdoğan Amazon.com'dan (ABD sitesi) bahsediyorum. Gümrük ücretini Amazon'a ödüyorsunuz. O ise sizin adınıza ürün gümrükten geçerken devlete ödüyor. Amazon.com.tr zaten Türkiye içi iş yapıyor. Neticesinde istenen vergiler ürün fiyatına dahil.

@RamazanKurnaz "Fulfilled by Amazon" yazdığına dikkat edin. Yine de daha sonra uğraşmamak için satıcıya da dikkat etmekte fayda var. TCNK'yi artık ürünü satın alırken bir ekranda ayrıca soruyor ve oraya giriyorsunuz. İlk satın almamda bir sorun yaşamadım banka yönünden, ancak 3 gün önce ki siparişimin ücreti çekilmiş olmasına karşın henüz Amazon'un eline ulaşmadığı için ürün kargoya verilemiyor. O konuda net bir şey söyleyemiyorum. Onun dışında "Debit" (ön ödemeli) kartlarda sorun yaşadım. Kredi kartlarıyla sorun olmadı. Bankanızın döviz alım kurlarına bakın ona göre hesap yapın. Belki dövizli işlem falan diye cüzi bir miktar kesebilirler.

Adresimi Türkçe karakter kullanmadan girmek dışında sadece ne istendilerse onları doldurdum. Ayrı bir uğraşım olmadı. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Önemli değil.

Emin olun çok faydalı bir yazı sadece benim içinde değil belki bundan yıllar sonra başka arkadaşlarda faydalanır gerçekten gönülden teşekkür ediyorum. Aklıma son bir soru takıldı da Siz parayı verdikten ( karttan çekildikten ) 3 gün sonra mı Amazon'a gitti para? Hemen gitmedi değil mi kaç gün sonra gitti acaba? Ben olsam hemen telaş edip iptal ederdim bu iyi oldu öğrenmem.
Emin olun çok faydalı bir yazı sadece benim içinde değil belki bundan yıllar sonra başka arkadaşlarda faydalanır gerçekten gönülden teşekkür ediyorum. Aklıma son bir soru takıldı da Siz parayı verdikten ( karttan çekildikten ) 3 gün sonra mı Amazon'a gitti para? Hemen gitmedi değil mi kaç gün sonra gitti acaba? Ben olsam hemen telaş edip iptal ederdim bu iyi oldu öğrenmem.

@RamazanKurnaz Geçen yaz yaptığım alışverişte normal kredi kartı kullandım. Onda ücret hesabımdan çekildikten sonra anında Amazon'un eline geçti ve ürünüm kagolandı. Bu sefer sanal kart ile yaptım. Hesabımdan ücret alınmasının üzerinden 3 gün geçmesine rağmen kargolanmayınca dün desteğe yazdığımda ücretin halen ellerine ulaşmadığını ve o nedenle ürünümün bekletildiğini öğrendim. Doğrusu kaç gün sürer bilmiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…