Oculus Rift dk2 alınır mı?

the_bkp

Hectopat
Film izlemek, oyun oynamak için alacağım fiyatı çok ucuz geldi (500TL). Görüntü kalitesi aşırı mı kötü? Önerebileceğiniz uygun fiyatlı başka gözlük var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz araştırma yaptım böyle bir video buldum:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.
Bu videodan sonra görüntü çok kötü geldi ve uygun fiyatlı çözünürlüğü yüksek gölükler araştırmaya başladım. Ama uygun fiyatlı bir gözlük bulamadım. Bende telefon takılan VR gözlüklere baktım 50 TL'ye bile var ama benim telefonumun çözünürlüğü 1920X1080'di (dk2 ile aynı). Sonra nasıl olduğunu anlamadığım bir şekilde telefon bakmaya başladım. Telefon çözünürlüğünü ne kadar fazla olursa VR gözlükte o kadar güzel olur mantığıyla ekranı 4K olan bir telefon buldum(Sony Xperia XZ Premium). Ve fiyatına baktığımda ikinci eli 1000TL'ye bile bulunabiliyordu. Aklımdaki yeni olan sorular: 1-) ben bu telefonla VR oyun oynayabilecek miyim? 2-) ekranı 4K olması kullanmam için videonunda mı 4K olması gerekiyor?

Film izlemek, oyun oynamak için alacağım fiyatı çok ucuz geldi (500TL). Görüntü kalitesi aşırı mı kötü? Önerebileceğiniz uygun fiyatlı başka gözlük var mı?

Hocam merhabalar öncelikle. Uzun zamandır VR sistemleri ile içli dışlıyım. Şu an VR sistemleri 3'e ayrılmaktadır.
1-) bilgisayar gereksinimli aletler.
2-) bilgisayar gereksinimi olmayan kendi içinde hafızalı aletler.
3-) telefon desteği ile kullanılabilecek aletler.

Size uygun aleti seçmeden önce kriterlerinizi bilmemiz gerekiyor. Sizin için vereceğim soruları yanıtlarsanız memnun olurum.
1-) VR kullanacağın alan nasıl? (Büyük-küçük)
2-) VR setin kabloları seni rahatsız eder mi?
3-) çözünürlük ne derece önemli?
4-) Steam veya ekosistemi ne kadar önemli?

Merhabalar, öncelikle teşekkürler. RX 590 ekran kartı iyi bir bilgisayarım var. Bilgisayar gereksinimli olsun.

1-) Evde kullanacağım. Ev yeterince büyük.
2-) Kablolar beni rahatsız etmez.
3-) Çözünürlük oldukça önemli pixelleri saymak istemiyorum.
4-) Bu soruyu tam olarak anlayamadım. Ama Steam üzerinden VR oyun oynamak isterim.

Merhabalar, öncelikle teşekkürler. RX 590 ekran kartı iyi bir bilgisayarım var. Bilgisayar gereksinimli olsun.

1-) evde kullanacağım. Ev yeterince büyük.
2-) kablolar beni rahatsız etmez.
3-) çözünürlük oldukça önemli pixelleri saymak istemiyorum.
4-) bu soruyu tam olarak anlayamadım. Ama Steam üzerinden VR oyun oynamak isterim.

Rica ederim. Aşağıda çözünürlükleri belirtiyorum.
1-Htc Vive Cosmos, iki adet 3, 4 Inc ekranda her bir göz için 1440 X 1700 piksel ve 90 Hz tazeleme hızı sunarken kombine olarak 2880 X 1700 piksel ve 110 derecelik açıyla görüntü sağlıyor.

2-Htc Vive Pro, üzerine iki adet 3, 5 Inc boyutunda 90 Hz tazeleme hızı sunan AMOLED ekran ile geliyor. Her biri 1440 X 1600 piksel çözünürlüğündeki bu ekranlar kombine olarak 2880 X 1600 piksellik geniş bir görüntü sunuyor. Bu da bir önceki nesile göre %78 artış demek oluyor.

3-Oculus Rift S, tek göz için 1280x1440 piksel. Yenileme hızı 80 Hz.

Geri
Yukarı