Odada internet prizi yok

mehmet1349

Centipat
Daha fazla  
Selam, yeni eve taşındım ve odama modem koymak istiyorum. Ama internet prizi sadece 2 odada var ve benim odamda yok. İnterneti nasıl kendi odama takabilirim?

Odamda sadece normal priz ve televizyon uydu kablosu var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablosuz modem kullanarak çözüm deneyebilirsin. İlla kablolu kullanacağım diyorsan stabil bir internet deneyimi için odana kablo çektirmekten başka çaren yok.

Selam, yeni eve taşındım ve odama modem koymak istiyorum. Ama internet prizi sadece 2 odada var ve benim odamda yok. İnterneti nasıl kendi odama takabilirim?

Odamda sadece normal priz ve televizyon uydu kablosu var.
kablo falan çektirmeniz gerekir. Ya da modem başka odadayken ethernet kablosu alırsanız o da iş görür. Ben öyle yapmıştım; 20 mt kablo alıp dolandıra dolandıra odama çekmiştim. Ben pc ye taktım kabloyu ama siz bir router alıp ona takarsanız hiçbir farkı olmuyor modemin odanızda olmasından.

Kablosuz modem kullanarak çözüm deneyebilirsin. İlla kablolu kullanacağım diyorsan stabil bir internet deneyimi için odana kablo çektirmekten başka çaren yok.

Halı altından çok rahat şekilde çekilebilir.

Kablo falan çektirmeniz gerekir. Ya da modem başka odadayken Ethernet kablosu alırsanız o da iş görür. Ben öyle yapmıştım; 20 mt kablo alıp dolandıra dolandıra odama çekmiştim. Ben PC'ye taktım kabloyu ama siz bir router alıp ona takarsanız hiçbir farkı olmuyor modemin odanızda olmasından.

Aynı şekilde modem çok uzakta fakat Ethernet kablosuyla çekiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı