Çözüldü Odaklama nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Blackfox07

Hectopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Merhabalar, ben genellikle böcek fotoğrafları çekiyorum ama odaklama konusunda sorun yaşıyorum, neredeyse her zaman kamera böcek yerine arka tarafı odaklıyor.
Ben bu sorunu nasıl çözebilirim?
Telefon: Meizu Note 8
Mesela bir fotoğraf örneği:
P00816-130558(1).jpg

Çözüm
Makro çekimler için makro bir lense ihtiyaç var. Bunun pro makinaya ihtiyacın var. Fakat gününmüzdeki telefonlar bunu yapıyor.

Cihazdan cihaza belki değişiklik gösterebilir ama bir dene.

Dijital zoomlama yap boceğe AF noktası cihaz otomatik kilitlemesi lazım. 2. olarak da cihazı böceğe daha çok yaklaştırman gerekiyor.

Örnek:

Çekim 1/60 sn. f/2,4 4,28mm iPhone 4s ile çekildi.

IMG_1013.JPG

IMG_1016.JPG
Makro çekimler için makro bir lense ihtiyaç var. Bunun pro makinaya ihtiyacın var. Fakat gününmüzdeki telefonlar bunu yapıyor.

Dijital zoomlama yap boceğe AF noktası cihaz otomatik kilitlemesi lazım. 2. olarak da cihazı böceğe daha çok yaklaştırman gerekiyor.

Örnek:

IMG_1013.JPG

IMG_1016.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Dijital zoomlama yap boceğe AF noktası cihaz otomatik kilitlemesi lazım. 2. olarakta cihazı böceğe daha çok yaklaştırman gerekiyor.

Örnek ;

Eki Görüntüle 640612

Eki Görüntüle 640614
Yaklaştırıyorum ama yaklaştırdıkça daha fazla bulanıklaşıyor görüntü.

Yeni konular

Geri
Yukarı