Odaklanma ilacı

Mike_Wazowski

Kilopat
Yer
Philadelphia
Ritalin veya Concerta kullanmak istiyorum. Yanlış bilmiyorsam kırmızı reçete ile satılan ilaçlar ve doktor yazmadan alamıyorum. 17 yaşındayım Ocak'ta 18 olacağım. Üniversiteye hazırlanıyorum ve dikkatim çok dağılıyor verimli ders çalışamıyorum. O yüzden kullanmak istiyorum zaten. Ankara'da yaşıyorum pandemiden dolayı doktora gidemem sağlık Ocak'ları yazıyor mu bilmiyorum. Kullanan varsa deneyimlerini aktarabilir mi? Ona göre riske girip doktora gideceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
O tür ilaçları düzgün bir psikiyatri doktoruna görünmeden alamazsın ki zaten gerek olduğunu sanmıyorum.
İlk olarak sağlık ocağı veya devlet hastanesi hangi bölgede corona vakası az ise oraya giidp vitamin testleri isteyin. Bilhassa B12'ye bakılsın düşükse zaten doktor verecektir gereken ilacı. Değilse dediğim gibi psikiyatri doktoruna randevu alır gidersin bakarlar.

O tür ilaçları düzgün bir psikiyatri doktoruna görünmeden alamazsın ki zaten gerek olduğunu sanmıyorum.
İlk olarak sağlık ocağı veya devlet hastanesi hangi bölgede corona vakası az ise oraya giidp vitamin testleri isteyin. Bilhassa B12'ye bakılsın düşükse zaten doktor verecektir gereken ilacı. Değilse dediğim gibi psikiyatri doktoruna randevu alır gidersin bakarlar.
1 yıl önce haftada bir gün B12 iğnesi oluyordum. Biraz üstüne gittim ve tamamen psikolojik olduğunu anladım artık böyle bir sorunum kalmadı.

B12 oluyorsan doktor buna bağlamış demek ki. Sorun psikolojik değil vitamin metabolizma kaynaklı.
Dediğim gibi yakın zamanda kontrol edilmediyse gidip test yaptır socuçları öğren ona göre yukarıda yazdığımı uygularsın.

Ritalin veya Concerta kullanmak istiyorum. Yanlış bilmiyorsam kırmızı reçete ile satılan ilaçlar ve doktor yazmadan alamıyorum. 17 yaşındayım Ocak'ta 18 olacağım. Üniversiteye hazırlanıyorum ve dikkatim çok dağılıyor verimli ders çalışamıyorum. O yüzden kullanmak istiyorum zaten. Ankara'da yaşıyorum pandemiden dolayı doktora gidemem sağlık Ocak'ları yazıyor mu bilmiyorum. Kullanan varsa deneyimlerini aktarabilir mi? Ona göre riske girip doktora gideceğim.
Ancak uzman psikiyatristler tarafından gerekli görülürse yazılır. Raporsuz alınamaz.

Ben hiperaktiviteden dolayı kullandım ikisininde yan etkilerininden bahsedeyim. İştahsızlık yapıyor, üstüne kahve içilirse kalpte biraz çarpıntı yapıyor, uyku düzenini bozuyor, bütün gün ruh gibi olursun ve halsiz hissedebilirsin. Ritalinin etkisi 4 saat sürüyor, concertanın 12 saat sürüyor. Concertanın dozları vardır. Bunlar 18MG, 36MG, 54mgdır. Son olarak bu ilaçları kullanırsan ehliyet alırken reçetede çıkıyor ve psikiyatriye gönderıyorlar seni pskiyatri onaylarsa ehliyet alabiliyorsun. Şu an ise kullanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı