Odama İnternet Çekme

madmrfrosty

Hectopat
Biz yeni bir eve taşındık ve modem salonda şu an odamda DSL ya da ethernet girişi koyulmamış. Bundan dolayı kablolu internet alamıyorum. Powerline denemeye çalışıyorum ama olmayabilir çünkü duvardan priz sadece 2 tane ve denersem çirkin bir görüntü olur diye yapmadım. Sizce ne yapmalıyım? Burada tıkandım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biz yeni bir eve taşındık ve modem salonda şu an odamda DSL ya da ethernet girişi koyulmamış. Bundan dolayı kablolu internet alamıyorum. Powerline denemeye çalışıyorum ama olmayabilir çünkü duvardan priz sadece 2 tane ve denersem çirkin bir görüntü olur diye yapmadım. Sizce ne yapmalıyım? Burada tıkandım.
Modemi odanıza taşıyabilirsiniz, splitter yardımı ile. Ana hattı splitter'a bağlayın splitter modem çıkışı için adsl kablosu alabilirsiniz 10 metrelik veya splitter'dan odanıza gelecek kablo kaç metre ise hesaplayın modemi odanıza taşıyabilirsiniz. Bizim eski evde ben bu şekilde yapıyordum :D

Modemi odanıza taşıyabilirsiniz, splitter yardımı ile. Ana hattı splitter'a bağlayın splitter modem çıkışı için adsl kablosu alabilirsiniz 10 metrelik veya splitter'dan odanıza gelecek kablo kaç metre ise hesaplayın modemi odanıza taşıyabilirsiniz. Bizim eski evde ben bu şekilde yapıyordum :D

Odamda sadece uydu ve televizyon girişi var splitter takacak ne DSL nede Ethernet prizi var.

Anlamadınız, DSL giriş yeri hangi odada varsa o odadan kendi odanıza ADSL kablosu çekin ve ardından söylediğim yolları uygulayın.
Dediğiniz mantıklı geldi fakat dsl çıkışı sadece salonda var. Yan odada da var ama sinyal gelmedi bağlantı ekibi gelmişti sadece salondan sinyal alabildiler. Kablo kirliliği olmaması açısından başka bir öneriniz var mı?

Dediğiniz mantıklı geldi fakat dsl çıkışı sadece salonda var. Yan odada da var ama sinyal gelmedi bağlantı ekibi gelmişti sadece salondan sinyal alabildiler. Kablo kirliliği olmaması açısından başka bir öneriniz var mı?
Pek anlamadım fakat bir tane Cat 5 ya da Cat 6 internet kablosu çekmek bu kadar zor olmamalı.

Buyrun buradan istediğiniz modeli alıp odanızdaki her hangi bir prize bağlayın. İllaki Hepsiburada'dan almak zorunda değilsiniz tabii ki. Sonrasında ethernet kablosu ile PC'nize bağlayıp internet üzerinden kurulum rehberlerini izleyerek kurulumunu yapın. Hiç kabloyla falan uğraşmanıza gerek yok. Maalesef kablolu bağlantı kadar stabil ve hızlı olmaz .

10-20 metre CAT6 bir Ethernet kablosu alabilirsiniz. 80-100 metreye kadar aynı verimi verebiliyor bu kablolar. Doğrudan modemden bilgisayar kasanıza bağlantı olur. Kabloları koridorun köşelerine beton çivili kablo tutacağı alıp çakarsınız, kablo ortada olmaz ve düzenli olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı