Odama İnternet Çekme

madmrfrosty

Hectopat
Biz yeni bir eve taşındık ve modem salonda şu an odamda DSL ya da ethernet girişi koyulmamış. Bundan dolayı kablolu internet alamıyorum. Powerline denemeye çalışıyorum ama olmayabilir çünkü duvardan priz sadece 2 tane ve denersem çirkin bir görüntü olur diye yapmadım. Sizce ne yapmalıyım? Burada tıkandım.

Son düzenleyen: Moderatör:
O kadar uzun CAT kablosu ile evde bir odadan öteki odaya bağlantı kurmak da sıkıntı. O kadar uzun bir kabloyu nereden geçireceksiniz? Halıların altından falan olur hadi de, evinizde her tarafta da halı yoktur herhalde. Ayağınıza falan takılır o kablolar.

Powerline niye almıyorsun anlamadım. Amacı zaten kablo kirliliğini ortadan kaldırmak. Wifi ile düzenli hız ve pingin olmaz. Ya kablo çek ya da Powerline.
Powerline var ama ethernet kablosunda sorun var ethernete bağlanmıyor. Muhtemelen yeni ethernet kablosu alırım powerline için
O kadar uzun CAT kablosu ile evde bir odadan öteki odaya bağlantı kurmak da sıkıntı. O kadar uzun bir kabloyu nereden geçireceksiniz? Halıların altından falan olur hadi de, evinizde her tarafta da halı yoktur herhalde. Ayağınıza falan takılır o kablolar.
Evet bu yüzden kablo çekmek istemedim. :)

Biz yeni bir eve taşındık ve modem salonda şu an odamda DSL ya da ethernet girişi koyulmamış. Bundan dolayı kablolu internet alamıyorum. Powerline denemeye çalışıyorum ama olmayabilir çünkü duvardan priz sadece 2 tane ve denersem çirkin bir görüntü olur diye yapmadım. Sizce ne yapmalıyım? Burada tıkandım.
Aynı sıkıntı bende de var. Fiber kablo geliyor oda sadece salonda. İnternet kabloların geldiği yer ise kapı girişinde bulunan şalter kutusunun orda. Kablo çok çirkin duracağı için bende kararsız kaldım nasıl yaparız bilmiyorum. Sen ne yaptın ?

Geri
Yukarı