Odaya Ethernet kablosu çekme

Furkan karaer

Centipat
Arkadaşlar modemim çok uzak kablo çekeniyorum. Odamda bir tane televizyon için uydu girişi var bundan Ethernet'e çevirici var mıdır? Yoksa odama Ethernet çekmek için başka yöntem var mıdır? Aparat falan modeme erişimim yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar modemim çok uzak kablo çekeniyorum. Odamda bir tane televizyon için uydu girişi var bundan Ethernet'e çevirici var mıdır? Yoksa odama Ethernet çekmek için başka yöntem var mıdır? Aparat falan modeme erişimim yok.

Erişimin olmayan modemden nasıl kablo çekeceksin ayıptır sorması? :D Öyle bir şey varsa söyleyin, alt mahalledeki fiberlerden çekeyim.

Ben çektim. 10 metre ethernet kablom var modemi evin tam orta noktasında konumlandırdım hem wifi kullanan aile bireyleri hem de ben sorunsuz kullanıyoruz.

Erişimin olmayan modemden nasıl kablo çekeceksin ayıptır sorması? :D Öyle bir şey varsa söyleyin, alt mahalledeki fiberlerden çekeyim.
İşte varmıdır çözümü bunu sormak için yazdım
Powerline adaptör kullanabilirsiniz. Basitçe elektrik hattı üzerinden internet taşımış olursunuz ancak bazı evlerde çalışmama şansı var diye biliyorum.
yeni binada oturuyorum araştırıcam

Yeni binalarda odalar arasındaki kablolar için kılavuzla yeni kablo geçebilen yapı kuruyor kafası çalışan ve cimrilikten ölmeyen müteahhitler. Eğer tanıyorsanız binanın ilk kablolamasını kim yapmış öğrenip ona sorabilirsiniz. Eğer bu şekilde kılavuzla odadan odaya kablo geçişi yapmamışlarsa içinizden küfür edip sonra Powerline Adaptor alıp probleminizi o şekilde çözmeniz en sağlıklı yöntem olacaktır.

Yani modem başkasının evinde ve siz sadece Wi-Fi şifresini mi biliyorsunuz? Durumu kavrar isem yardımcı olabilirim.

Yok salonda modem fakat ben evin diğer köşesindeyim kablosuz bağlantıda sıkıntılar yaşıyorum kablo ile bağlanmak için yöntem arıyorum.

Yeni binalarda odalar arasındaki kablolar için kılavuzla yeni kablo geçebilen yapı kuruyor kafası çalışan ve cimrilikten ölmeyen müteahhitler. Eğer tanıyorsanız binanın ilk kablolamasını kim yapmış öğrenip ona sorabilirsiniz. Eğer bu şekilde kılavuzla odadan odaya kablo geçişi yapmamışlarsa içinizden küfür edip sonra PowerLine adaptor alıp probleminizi o şekilde çözmeniz en sağlıklı yöntem olacaktır.

Baktımda PowerLine'ler çok pahalı çare bulamazsam denicem yapacak bir şey yok.

Modeme erişim yok dediğin için çok farklı şeyler anladım ben :D
Odana koyacağın router cihaz ile interneti Wi-Fi yoluyla güçlendirir, router üzerinden LAN kablosu ile bilgisayarına alabilirsin.
İkinci yol ise süpürgelikleri kanırtarak çıkarıp, arkasından lan kablosu döşeyip tekrar geri takman. Bu biraz uğraş ister haliyle.

Geri
Yukarı