Odadan odaya ethernet kablosu çekme

Gunfheum

Kilopat
Makaleler
17
Bugün itibariyle evimize Türk Telekom fiber bağlatmış bulunmaktayız. 1 aylık kullanım sürecinden sonra detaylı bir şekilde inceleyip ayrı bir konuda görüşlerimi belirteceğim, şuan için söyleyebileceklerim vadettikleri hızları verebiliyorlar.

Modem salonda bulunmakta. Şuan kullandığım dizüstü bilgisayarı ayrı bir odada ve Wi-Fi yöntemi ile bağlanıyorum. Önümüzdeki süreçte uzaktan eğitime geçme olasılığını yüksek bulduğum için ethernet ile bağlanmak istiyorum, ders esnasında herhangi bir sıkıntı çıkmaması için. Ufak bir araştırma ile access point, elektrik hattından internet alma ve odadan direk kabloyu döşeyerek odaya getirme yöntemlerinin olduğunu öğrendim. Sonuncusu mümkün olmadığından diğer ikisini ele aldığımda access pointi direkt eliyorum çünkü daha önce denemiştim, pek bir faydası olmuyor. Bugün Technopat'ta baktığım konularda ise elektrik hattından pek bir verim alınamayacağını öğrendim, bizzat Recep Baltaş kendisi yazmıştı.

Bu yöntemlerin dışında başka bir yolu var mıdır peki? İki tane çıkış var, biri sanırım telefon hattı, diğeri ise boş gözüküyor. Bunlardan kablo getirtemez miyiz herhangi bir şekilde? Yapılacak öneriler için teşekkür ediyorum.

Biz elektrik hattını kullanıyoruz aktarma için. Çok güzel çalışıyor. Biz şuan da kullanıyoruz TP-Link marka. Kopma ve hız kaybı yaşamadık. Tavsiyem önce onu denemeniz eğer memnun kalmazsanız iade edebilirsiniz. Yalnız bağlantıları aynı elektrik hattından gelen prizlere bağlamanız lazım.

Biz elektrik hattını kullanıyoruz aktarma için. Çok güzel çalışıyor. Biz şuan da kullanıyoruz TP-Link marka. Kopma ve hız kaybı yaşamadık. Tavsiyem önce onu denemeniz eğer memnun kalmazsanız iade edebilirsiniz. Yalnız bağlantıları aynı elektrik hattından gelen prizlere bağlamanız lazım.
Hocam merhabalar. Bir çok yerde parazit ve ping yüksekliği gibi sorunların ortaya çıktığı yazıyor acaba yaşadınız mı?

Ethernet portundan odana kablo çekebilirsin tabii ki ama ben tavsiye etmiyorum. Görüntü kirliliği oluyor. Modem ile odanız arasında boş bir prize atacağım ürünü takın. Kurulumları yapın gerçekten çok memnun kalırsınız. Aynı cihazı ben kullanıyorum. Metrelerce uzayan kablodan kurtuldum. TP-Link RE200 750Mbps Kablosuz AC Dual Band 1RJ45 portlu Fiyatı

Öncelikle herkese önerileri için teşekkür ederim. Access point daha önce kullandığım için nasıl bir şey olduğunu biliyorum, halihazırda mevcut fakat bir işlevi yok. Sanırım benim için en iyi çözüm powerline adaptör dediğimiz aynı fazdaki elektrik prizlerinden internet aktarımı olacak. @snrkaan Hocam kullandığınız ürünün modeli nedir ve online oyunlarda gecikme süresi olarak ne vadediyor? Son olarak memnun musunuz?

TL-PA4010PKIT model cihaz. Ping konusunda online oyunlarda bir problem yaşamadım. Ancak belki bağlı olduğu elektrik hattının o anda ne kadar kullanıldığına göre değişir mi bilmiyorum ama ben problem yaşamadım. Sonuçta yine kablolu hat kullanmışsınız gibi oluyor. Sizde problem olmayacak diyemem ama denemenizi öneririm. Ben zaten denemek için almıştım memnun kaldım.

TL-PA4010PKIT model cihaz. Ping konusunda online oyunlarda bir problem yaşamadım. Ancak belki bağlı olduğu elektrik hattının o anda ne kadar kullanıldığına göre değişir mi bilmiyorum ama ben problem yaşamadım. Sonuçta yine kablolu hat kullanmışsınız gibi oluyor. Sizde problem olmayacak diyemem ama denemenizi öneririm. Ben zaten denemek için almıştım memnun kaldım.

Teşekkür ederim, baktığım model de sizin söylediğiniz model zaten. Yardımları için herkese teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı