Odaya ses yalıtımı yapmak

mars0009

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Evde kulak tıkacı takmadan annem ve ablamdan önce uyuyamıyorum onların yüzünden bu kulak tıkacı bende bağımlılık haline geldi o olmadan uyuyamıyorum. Birisi yan odadan kahkahalar atıyor diğeri saat 22'de bulaşık yerleştiriyor veya kapısı olmayan salonda müzik dinleyerek ders çalışıyor. Ben artık bunlardan sıkıldım odama ses yalıtımı yapmak istiyorum. Yani sorunum diğer odadan gelen sesler. Bunun için ne yapılabilir? Evdeki kapıların altında 1 cm kadar boşluk var bu boşluğu kapatmanın mantıklı olacağını düşündüm o yüzden kapı altına takmak için böyle bir ürün buldum. Duvara monte etmek için nasıl bir ürün tavsiye edersiniz? Duvarımın zaten bazı yerlerinde boyası kalmış halde bu yüzden yapışkan falan benim için dert değil isterse bütün boyayı söksün zaten evin işçiliği adi. Duvara halı asmak etki eder mi :D? Hatta bunların yanında duvarlara gelecek şekilde tavana korniş takıp odanın her yerini perdeyle kaplamayı bile düşündüm. İyi kötü her türlü fikre açığım durumum çok vahim.

biraz maliyetli olur bu işlem. sesi ne düzeyde kesmek istediğine göre ücret değişir. muhtemelen sen bomba atsalar duymak istemiyorsun bu da iyi para demek

biraz maliyetli olur bu işlem. sesi ne düzeyde kesmek istediğine göre ücret değişir. muhtemelen sen bomba atsalar duymak istemiyorsun bu da iyi para demek
Konuyu son çare açtım zaten benim isteğimi karşılayacak bir ürün yok gibi endüstri daha çok yankı izolasyon konusundan gelişmiş, giden ses inşaat olmadan kesilebiliyor ama gelen ses için sanırım inşaat sırasında iyi malzeme kullanmak gerekiyor.

Geri
Yukarı