Odyssey G5 ghosting yapıyor

Baran30

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Antalya/Turkey
Arkadaşlar merhabalar. Geçen hafta Samsung Odyssey G5 satın aldım ve dün elime ulaştı. Ölü piksel ve ışık sızması testinden çok başarılı geçti fakat az da olsa bir ghosting mevcut. Bunu nasıl çözebilirim? RTX 2060 kullanıyorum 2K ve 144 Hz olarak. Sizce iade etmeli miyim? 2800 TL'ye Samsung kendi sitesinden almıştım. DP kablosu ile kullanıyorum fakat HDMI denediğimde de bir değişiklik olmadı. Eğer iade etsem para iade yaparlar mı?

Arkadaşlar merhabalar. Geçen hafta Samsung Odyssey G5 satın aldım ve dün elime ulaştı. Ölü piksel ve ışık sızması testinden çok başarılı geçti fakat az da olsa bir ghosting mevcut. Bunu nasıl çözebilirim? RTX 2060 kullanıyorum 2K ve 144 Hz olarak. Sizce iade etmeli miyim? 2800 TL'ye Samsung kendi sitesinden almıştım. DP kablosu ile kullanıyorum fakat HDMI denediğimde de bir değişiklik olmadı. Eğer iade etsem para iade yaparlar mı?

Değişim isteyin hocam.

Hocam monitörün renk kalitesi, panel kalitesi, güneş ışığındaki performasnı ve son olarak HDR kalitesi nasıldır? Bunları bana bildirme imkanınız var mıdır?

Hocam monitörün renk kalitesi, panel kalitesi, güneş ışığındaki performasnı ve son olarak HDR kalitesi nasıldır? Bunları bana bildirme imkanınız var mıdır?

Hocam HDR fena değil fakat ben kullanmıyorum. Panel kalitesi ve renkleri gerçekten çok kaliteli ayrıca doygun. Fakat gün ışığında renkler parlaklığı az ve soluk kalabilir bu yüzden karanlık ve orta aydınlık bir odada kullanman daha iyi olur. Malzeme kalitesi ve kavisi de gayet güzel. Ben 75Hz 22 inç IPS bir monitörden buna geçtim ve ilk gün biraz zorlandım alışmakta büyük ve soluk gelmişti sonradan kendi ayarlarımı yaptım renkler düzeldi ve şu an az da olsa ghosting sorunu haricinde gayet memnunum. Tavsiye ederim şu an Samsung kendi sitesinde 2600 TL alacaksan kaçırma derim. Fakat renkler IPS kadar iyi değil kontrast da IPS de iyi değil.

Öncelikle, çok teşekkür ederim cevabınız için. HDR açık olunca solukluk gidiyor mu? Parlaklık falan artıyordur sanırım. Renkler IPS kadar canlı değil mi?

Öncelikle, çok teşekkür ederim cevabınız için. HDR açık olunca solukluk gidiyor mu? Parlaklık falan artıyordur sanırım. Renkler IPS kadar canlı değil mi?

Evet IPS kadar renkler başarılı değil fakat IPS de kontrast oranları iyi değil HDR ise çok iyi diyemeyeceğim fakat fena değil film dizi izlerken güzel olabilir fakat normal ve oyun kullanımı için HDR açınca ghosting çok fazla artıyor o yüzden ben kullanmıyorum.

Geri
Yukarı