"Ödül Kazandınız" İçerikli Mesajdan Zararlı Bulaşmış Olabilir Mi?

Klasik şunu kazandınız bunu kazandınız virüsü 50 defa görmüşümdür. Tıklamadıysan sorun yok, tıkladıysan bişey olacağını sanmam reklam virüsleri gibi kurtulunabilen virüsler bulaşıyor.

Pop-up ya da yeni bir sekme açılıp kapanmadıysa, bir yere tıklamadıysanız korkmayın, bir şey olmamıştır.
İletişim kutusu oluşturdu sayfa, sadece Ankara'ya özeldir, gibi bir şey yazıyordu, devam et deyip kapattım.
Teşekkürler.

@Murat5038 @24099 sizin de fikrinizi almak isterim.

Bulaşma ihitmali var tabi. En fazla zararlı kaynaklarından bu tür sahte yönlendirme linkleri.
AV kullanmıyorsanız hesaplarınız da çalınabilir, sisteme zararlı da bulaşabilir. Anlık olan durumlar bunlar AV kullanın boşa demiyoruz.

Bulaşma ihitmali var tabi. En fazla zararlı kaynaklarından bu tür sahte yönlendirme linkleri.
AV kullanmıyorsanız hesaplarınız da çalınabilir, sisteme zararlı da bulaşabilir. Anlık olan durumlar bunlar AV kullanın boşa demiyoruz.
Peki sonuç olarak ne yapmalıyım? Bilgisayarıma temiz kurulum yapmıştım geçenlerde, antivirüs kurmadım o yüzden henüz. Şu anda ne yapmamı önerirsiniz?

Peki sonuç olarak ne yapmalıyım? Bilgisayarıma temiz kurulum yapmıştım geçenlerde, antivirüs kurmadım o yüzden henüz. Şu anda ne yapmamı önerirsiniz?
Sonuç olarak AV kurman gerekirdi. Hesaplar için bir şey diyemeyiz, geçti artık. AV kurup sistemde zararlı var mı kontrol edebilirsin.

Geri
Yukarı