Öğrenci evinin fatura ve yemek masrafı

WightPro

Hectopat
İstanbul Ticaret Üniversitesinde okuyorum. Tek kişi 2+1 eve çıkacağım Maltepe'de. Faturalar ve yemek masrafım yaklaşık kaç TL olur. Şimdiden eve çıkmak için erken mi ? Ağustos sonu gibi çıksam kira fıyatları yükselir mi dolar kurundan ve enflasyondan dolayı?

Son düzenleme:
İstanbul Ticaret Üniversitesinde okuyorum. Tek kişi 2+1 eve çıkacağım Maltepe'de. Faturalar ve yemek masrafım yaklaşık kaç TL olur. Şimdiden eve çıkmak için erken mi ? Ağustos sonu gibi çıksam kira fıyatları yükselir mi dolar kurundan ve enflasyondan dolayı?
Genelde bir ev arkadaşı bulup çıkmak en sağlıklısı oluyor. Benim arkadaşlar, 2 kişi, 1500 TL kira, doğalgaz yakmıyorlardı ona rağmen 30-50 TL arası diğerleri de o civarda geliyordu. Bu dediğim okula yürüyerek 15 dk mesafede, Küçükyalı'nın içinde yer.

Hocam arkadaşlarım Türkiye'de aynı evde kalıyorlardı , Kişi başı düşen pay 300tl 4 kişi kalıyorlar. Kaldıkları ev de ucuz bir ev. Düşünün yani.

1500 kira + 400 yemek + 350 fatura diye düşünüyorum. 3000TL'ye 2. El eşya dizsem. Aylık 2500-3000 TL arası gider şimdilik iyi gibi. Ülke daha da kötüye giderse zaten mülteci olarak kaçıcam galiba.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı