Öğrenci için laptop vs masaüstü bilgisayar

• Konuyu başlatan axu55
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 986

axu55

Hectopat
Daha fazla  
Kendi memleketinde okuyan bir inşaat mühendisliği 1. sınıf öğrencisiyim. Elimde eski de olsa bir laptop var. Yeni bir bilgisayar almak istiyorum hem oyun hem de kendimi geliştirmek için. Fiyatlara baktığımda 8-9bin TL civarı laptopların ömrünün maksimum 1-2 yıl olduğunu fark ettim. Sizce üniversite yüz yüze eğitime geçerse iyi bir laptop şart olur mu? Özellikle inşaat müh. okuyan arkadaşlara soruyorum.

Şart olacaktır inşaat okuyorsunuz en az 16 GB DDDR4 RAM ve en orta 1660 ekran kartlı laptop öneririm şu şartlar altında.

Şahsen sizin yerinizde olsam, bilgisayar almak için harcamak istedigim paranın çok az bir kısmını eski dizüstü bilgisayarıma yükseltme için kullanırdım, SSD ve RAM takviyesi yeterli olabilir diye düşünüyorum, sonuçta Microsoft programları kullanmak veya internette gezinti yapmak için dizüstü yeterli olacaktır. Kalan para ile oyun oynamak amaçlı bir bilgisayar satın alabilirdim. Tabi bütçeniz ne kadar o çok önemli, 4000 TL bütçeyle oyun amaçlı bir bilgisayar alınabilir fakat 4000 TL'nin içinden dizüstünü yükseltmek için para ayırılırsa kasaya para yetmeyecektir.

Kendi memleketinde okuyan bir inşaat mühendisliği 1. sınıf öğrencisiyim. Elimde eski de olsa bir laptop var. Yeni bir bilgisayar almak istiyorum hem oyun hem de kendimi geliştirmek için. Fiyatlara baktığımda 8-9bin TL civarı laptopların ömrünün maksimum 1-2 yıl olduğunu fark ettim. Sizce üniversite yüz yüze eğitime geçerse iyi bir laptop şart olur mu? Özellikle inşaat müh. okuyan arkadaşlara soruyorum.
Memleketinizde okuyorsanız laptop yerine masaüstü bence daha mantıklı.

Son düzenleme:
Laptop almak en mantıklısı, arkadaşlarınla sınavlara çalışacak olursun, ortak proje yapacak olursunuz, farklı projelere katılmak için bir yerlere gidersiniz vesaire, okulda da lazım olur.

Geri
Yukarı