Öğrenci İndiriminin Saçma Olması

Normalde kişilik analizi pek yapmam ama şu arkadaşa özel bi' yapayım.

1. Toplumda sevilen/gerekli olan şeyleri reddedip saçma diyerek havalı olduğunu zannetme: ✓
2. Mantıklı yapılan eleştiriler karşısında cevap veremeyip konuyu başka yere çekme: ✓
3. Okuduğu bir şeyden etkilenip bağnaz olma: ✓
4. Ekşide konusu açılan bir şeyi kesinlikle doğru kabul edip karşı fikirleri reddetme: ✓
5. İnsanları sadece görebildiği kadarıyla kavrayıp ön yargı sahibi olma: ✓

Analiz sonuçlarına göre kişiliğiniz tam bir çöplük. Lütfen kendinize bir çeki düzen verdikten sonra bu foruma gelip yeniden konu açmayı deneyiniz.

Hala kimin ne yaptığı sizi ne ilgilendirir diyor ya :D Eğer bir gün devlet başkanı olursam vay halinize gençler :D ya da Platon'un Devlet kitabını okuyan birisi devletin başına geçerse bittiniz :D
Vay! Kitap da okuyorsun yani? İlk ve son kitabın olmasın dikkat et🙃 Bende o zaman ''Kavgam''ı okudum bi' gideyim de Almanya'nın başına geçip...

m
Evet, ben de bir öğrenci olarak böyle bir şeyin (öğrenci indirimi) olmasını saçma ve yanlış buluyorum? Önce işler nasıl olsaydı bana saçma gelmezdi bunu anlatmak istiyorum.

Eğer bizim ülkemizde liseliler, üniversiteliler veya ortaokullular dersine çalışsa, okusa, spor yapsa, akıllarını cinsel organlarıyla değil beyinleri ile yönetse, tek amaçları cinsel organlarını vajina veya penisle birleştirmek olmasa ülkeleri için bir şeyler yapsalar tamam. Oğrencilere daha iyi imkanlara sahip olabilmeleri için her türlü desteği desteklerdim.

Ama şu anki öğrenciler napıyor bakalım. Bir kısmı forumda kızla konuşmaya utanıyorum diye başlık açıyor. Dolar'ı sadece sistem dizmekle alakalı sanıyor. Google'da aratsa ilk sırada bulacağı şeyi forum da soruyor ve araştır diyenlere laf atıyor. Bazı gençlerde babasından annesinden aldığı parayla sigara içiyor veya nargile kafeye gidiyor :) Bazıları aşık olduğu kızı etkilemek için ve çiftleşmek için tüm parasını kıza harcıyor :) Ben fero gibi adamların saçma saçma "Biraderim İçin" denen şarkıları dinliyor. Çukur, içerde denen aptal dizileri izliyor. Sabah akşam PUBG oynuyor. Ve bu tipler okulda ders çalışan, bir şeylere faydalı olmak isteyen insanlarla dalga geçiyor. Neden toplum bunlara ayrıcalık tanıyor? Mantıkli bir sebe var mı? Topluma ne faydası olacakta böyle ayrıcalıklar tanınıyor? Umarız günün birinde (umarım öğrenci oldugum yıllar içinde) bu yanlıştan donulur. Gerçek hayatı görürüz. Pelinsulara para yedirmekten vazgeçeriz.
Tüm bu söylediklerinizi "büyükler" için de söyleyebiliriz. Hatta daha fazlasını. 40 yaşında, öğrenci olmayan adam var, güzel bir liseli kız önünden geçince onun da aklına "penisi" ve "vajınası" ile ilgili şeyler geliyor. Bu adama özel kart çıkaralım, toplu taşımaya 3 kat daha pahalı binsin o zaman? otobüse bedava binen yaşlılar var. Sabah sabah, adam günün en yoğun saatinde Kartal'dan Eminönü'ne toplu taşıma ile gidiyor, sebebi de evine taze balık almak. TOpluma faydası mı var bu adamın da bedava biniyor otobüse, metrobüse?

Sizin derdiniz bilet fiyatları ile değil, orası çok belli. Sizin derdiniz ya da vajinada, ya peniste ya da gençlerde. Veya hepsini biden içeren bir konuda..

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı