Öğrenci Nedir?

Erdal Bakkal

Kilopat
Daha fazla  
Bu konu ile ilgili düşünceleriniz nedir, aşağıda tartışalım?
Bana göre öğrenci budur.
öğrenci.jpg

Hayatının en güzel zamanlarını yaşayan kişidir. Çünkü bir derdi yoktur tek yapması gereken ders çalışmaktır. Özellikle lise zamanlarından bahsediyorum. Tabii bazı istisna kişiler var onlardan bahsetmiyorum. Öğrenci dediğin şahıs çalışır işe gitmez kimsenin ağız kokusunu çekmez. Hayat öğrenciye güzeldir bununda farkına okul bitince varır.

Şu anki eğitim sisteminde tamamen köle, Sabah 7.20 ders başlangıcı, 80 dakika ders, 10 dakika teneffüs, 13.30 bitiş.
Daha iş hayatına atılmadan buna isyan edenler acaba ömürlerinin geri kalanında minimum 8 saat olmak şartıyla nasıl çalışacaklar çok merak ediyorum.

Sayın Prof.Celal Şengör'ün eğitim konusunu baştan aşağı irdelediği, vaktiniz varsa kesinlikle izlemenizi tavsiye edeceğim Teke Tek Özel programını önce bir şuraya iliştireyim; "Dünyada eğitim ne düzeyde?" (İlber Ortaylı ve Celal Şengör)

60'lı yaşlarını geçmiş, hayatının her anında bilim olan, konu eğitim olunca hala çocuk gibi enerjik olabilen, bu ülkenin gerçekten sayılı değerlerinden biri olan sayın Prof.Celal Şengör'ün söylediklerini dinledikten sonra bende uyanan şey; Türkiye'de öğrenci hiçe yakın bir sayı, biz sadece öğrenci olduğunu sanan embesil bir nesilmişiz.

Sabah 7'de kalkıp 8'den başlayarak sıkıcı ve ninni gibi gelen hocaları dinleyerek bütün uykusunu bölen hocalar ile uğraşıp, bide yetmezmiş gibi sözlüye kaldıran hocalarla uğraşan bireye öğrenci diyoruz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı