Öğrenci pasaportuyla yurt dışı telefon kaydı yapılır mı?

Kayıt ettirdikten sonra o cihaz senin adına kayıtlı SIM hattı ile çalışır başka SIM taksan okumaz 3 yıl telefon senin tabulu cihazın gibi olur satamazson kapanma durumu olmaz 3 yıl sonunda istediğin hattı takabilirsin
3 yıl boyunca satamicam yani tek dejavantajı bu yani demi

@Samet tunç Emin olmamakla yurda giriş itibaren 365 gün diye hatırlıyorum. Telefon alacaksanız iyi bir para harcayacaksınız sonuçta. Siz gene de 120'yi arayıp BTK üzerinden de bilgi alın.
13 pro düsünüyorum hocam yeterli bence değer gibi

Öğrenci pasaportu diye bir şey yok ki hocam. Normal pasaport var. Staj için gönderiliyorsanız gri pasaport yani hizmet pasaportudur büyük ihtimal. Bir sorun olmaz, kayıt ettirebilirsiniz.

Söylediğim gibi hizmet pasaportu ile çıkış yapacaksanız normal pasaporta göre biraz daha uğraştırıcı. Staj süresi 14 günse tam 14 günlük pasaport veriyorlar. 14 gün sonra da iade etmeniz gerekiyor. Elinizde pasaport olmadığı için de emniyet şubelerinden yurtdışı çıkış ve giriş belgesi çıkartmanız gerekiyor.
Öğrenci pasaportu diye bir şey var. Dümdüz bordo pasaport ama harçtan muaf olduğu için defter bedeli öder, o da 500 lira gibi bir tutar. Gri pasaport ile gideceğini sanmıyorum.

Soruya gelirsek, pasaport olsa da olmasa da kimlik üzerinden kayıt yaparsın.

Öğrenci pasaportu diye bir şey var. Dümdüz bordo pasaport ama harçtan muaf olduğu için defter bedeli öder, o da 500 lira gibi bir tutar. Gri pasaport ile gideceğini sanmıyorum.

Soruya gelirsek, pasaport olsa da olmasa da kimlik üzerinden kayıt yaparsın.
Öğrenci olduğunuz indirimli alıyorsunuz sadece. Öğrenci olduğunuz için pasaportunuzun ek bir özelliği olmuyor. Staj yapmaya gidecekmiş. Gri pasaport ile vizesiz AB ülkelerine girebiliyorsunuz. Zamanında ben de gitmiştim. Ondan biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı