Öğrenciden nefret eden öğretmen

Billiemyflower

Picopat
Şöyle oldu: Ben okula yeni gelmiştim, 2-3 ay sonra o öğretmenle karşılaşmaya başladık (kadın), bu öğretmen her seferinde bana biri şey söylüyordu yani şu an pek aklıma gelmiyor ama yapmacık yapmacık ve gıcık olmuş gibi konuşuyordu, halbuki hiç arkadaşım yok okulda. Doğru düzgün kimseyle muhatap olmam.

Öğretmen dersimize bile girmez, sadece aynı bilişim bölümü katında olduğumuz için onunla her seferinde karşılaşıyordum, sonra bu sene 1. dönem gelemedi hamileydi, 2. dönem geri döndü, depremden dolayı okul 13 Mart'ta açıldı, pazartesi gittim dersimize gireceğini öğrendim, salı günü falan gitmedim. Gerçekten benden nefret etmesi umurumda değil ama notlarımı bu nedenle düşük girecek diye korkuyorum. Elimde somut bir kanıt da olmasa şikayet edemem. Görüşlerinize ihityacım var...

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani evet maalesef ülkemizde böyle öğretmenler var kaçıncı sınıfsınız.

Dert edilecek şey değil bence. Bazı hocaların ruh sağlığı ve dengesizliği yerinde oluyor. (Yazılacak çok şey varda neyse) Elinizden geldiğince o derse girerken sıkı çalışıp düşük almamak ve hocaya muhatap olmamak en iyisi.

Kafanda bir şeyler kurmuşsun gibi geldi. Kadınla konuşmamış dersine bile girmemişsin. Ön yargılı olma, derslerinde söz al, derse katıl, düşük not falan vermez. Öğretmen sabah uyanıp bugün @Billiemyflower 'a düşman olayım demiyor sonuçta.

Öğretmeninin senden nefret ettiğine nereden kanaat ettin tam olarak anlamadım yazdıklarından.

Koridorda sınıfta o kadar kişi varken her şeyi bana söylüyordu neden böyle yaptın neden şöyle şuran falan yani anlatsam da çok anlayamazsınız konuşma tarzından çok fazla belli oluyor öğretmenin.

Hocam 15 yaşında yani lise 1 ya da 2 olması lazım.
2yim hocam

Bir tane kadın öğretmen bana resmen takmıştı ve senden birşey olmaz gelme dedi derste iken. Çok kızdımıştım ve insana koyuyor hemen kaydımı sildirttim bir daha oraya gitmedim. Açıktan bitirdim şimdi üniversite'ye gidiyorum ders gördüğüm öğretim görevlileri kadın ama gayet iyi kişiler. Maalesef kötü insanlar da var. Biraz içimi dökmek istedim. 😔

Son düzenleme:
Dert edilecek şey değil bence. Bazı hocaların ruh sağlığı ve dengesizliği yerinde oluyor. (Yazılacak çok şey varda neyse) Elinizden geldiğince o derse girerken sıkı çalışıp düşük almamak ve hocaya muhatap olmamak en iyisi.
Dediğiniz gibi yapacağım teşekkür ederim.

Bir tane kadın öğretmen bana resmen takmıştı ve senden bir şey olmaz gelme dedi derste iken. Çok kızmıştım kaydımı sildirttim bir daha oraya gitmedim. Açıktan bitirdim şimdi üniversite'ye gidiyorum ders gördüğüm öğretim görevlileri kadın ama gayet iyi kişiler. Maalesef kötü insanlar da var. Biraz içimi dökmek istedim. 😔

İyi yaptınız gerçekten kötü bir durum bu neden oluyor bilmiyorum psikolojiyi gerçekten çok etkiliyorlar.

Geri
Yukarı