Öğrenciler Kredi Kartı Alabilir mi?

Rewill216

Hectopat
Arkadaşlar KYK kartı olan ziraat kullanıyorum ancak limiti yetmiyor 500 TL limiti var. Ayrıyetten İNG Bank kullanıyorum ama kredi kartım yok sadece hesap kartı onda da destek hesap limiti var 500 TL. Dışarıdan bakıldığında iyi hoş ama cep telefonu almak istediğimden kredi kartına ihtiyacım var. 2 farklı kartta 500 TL olmak yerine tek kartta 1000 TL gibi bir limit olsa daha iyi taksit imkanları için. İki bankayı da aradım limit arttırımı veya kredi kartı için ancak hiçbirinden olumlu sonuç alamadım. Sizce hangi banka bana kredi kartı verebilir?

İş bankası veriyor,aidatı olmasın dersen temassız ve kampanyalardan yararlanamayacağın bir kart veriyor(yanlış bilgi vermek istemem fakat ben kampanyalardan yararlanamıyorsun diye biliyorum)

Bazı bankalar öğrencilere düşük limitli kredi kartı veriyor. Ben uzun zaman önce Vakıfbank Like kart almıştım 500 TL limitli. Bonus Genç, İş'te Üniversiteli gibi kartlar da var.

Ziraat Bankası'nın verdiği ek hesap limiti doğrudan KYK burs/kredi ödemelerinden düştüğünden kredi notunuzun zarar görmediğini ve üniversite öğrencisi olduğunuzu varsayarak yazıyorum.

Gelir belgeleyemeyen üniversite öğrencilerine ilk etapta en fazla 1.300 lira limit verilebiliyor. Bankalardaki toplam kredi kartı limitiniz 1.300 lirayı geçemez, en azından ilk birkaç yıl için.

Ben VakıfBank'ın Like Card isimli ürününe başvuru yapmanızı tavsiye ediyorum. Yüksek bir ihtimalle olumlu sonuçlandıracaklar. Reklam algısı yaratmak istemiyorum ama ne yazık ki İş Bankası başta olmak üzere bazı bankalar son birkaç yıldır çok seçici hareket ediyor.

Arkadaşlar konuyu çözdüm. Babam yıllardır akbank müşterisi ve bana 1 yıl veya daha uzun zaman önce kendi hesabı üzerinden ek kart çıkartmıştı Axess kredi kartı 1000 tl limitli. Ben ise kaybettiğimden iptal ettirmiştim daha sonradan aklıma geldi dün gece müşteri hizmetlerini arayıp ''kartı kapatmıştım yeniden çıkarabilme ihtimalim var mı ? '' diye sordum.Telefona babamı istediler onun onayı ile yeniden çıkartabildik bir kaç gün içinde elime ulaşıcak 1500tl limiti olan bir kredi kartı gelecek elime buda benim için oldukça yeterli bir rakam. Yani birnevi velim bana kefil olmuş gibi birşey oldu sizde deneyebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı