Öğretim görevlisinin sınava almama hakkı var mı?

UMUT370608

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar tarih bölümü öğrencisiyim ve başımızda "ölüm dışında mazeret" kabul etmeyen bir eğitim görevlisi var.
Israrla bize kendisinin verdiği ödevi yapmamızı istiyor, eğer yapmaz isek "finale almayacakmış" beyefendi.
Sizce hocanın böyle bir hakkı var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet var(sonuna kadar okuyun). Sınava alsa ve doğru cevabı verseniz de 0 verme hakkı var. Burası lise değil, üniversite yani gönüllü olarak geliyorsunuz eğer bir şeyi yapmak istemiyorsanız kapı orada mantığı var akademide.

Edit: Evet akademik haklarınız kullanarak hocanın geri adım atmasını sağlayabilirsiniz ama yıllarınızı geçireceğiniz yerde böyle bir şey yaparsanız o bölüm bitmez.

Resmi rapor yoksa sınava almama hakkı var. Raporunuz varsa durum değişir tabi onu öğrenci işleri veya bölüm sekreterligi artik hangisi ilgileniyorsa verip ilgili sınavlara girmeyi isteyebilirsiniz.

Üniversitede genel olarak akademisyenin pasa gönlü ne isterse o olur. Karşı çıkmak kazanacağın şeyden daha fazla kayıp getirir. Ödevini yapıver bir zahmet, yapmayacaksan hocanın dediği gibi kapının yeri belli. Üniversite zorunlu değil. Ödevi de en erken 1 hafta önce verdi diye tahmin ediyorum, nasıl bir mazeret sunacaksın da 1 haftayı kapatacaksın?

Ödevi bir gün önceden mi veriyor ?
Ödevi saat, gün fark etmeksizin atıyor (Gecenin yarısı da olabiliyor, dersten 4-5 gün önce de)
Adama neden ödevi teslim edemeyeceğimi yazdım (bu konu dışında başka bir ödev) ve mazeret kabul etmiyor. Ne yapayım ben ağzımda dikiş ipleriyle ve uyuşukluk ile ödev mı yazayım, İstanbul'dan Ankara'ya giderken arabanın tavanında mı yazayım ödevi?

Ödevi saat, gün fark etmeksizin atıyor (Gecenin yarısı da olabiliyor, dersten 4-5 gün önce de)
Adama neden ödevi teslim edemeyeceğimi yazdım (bu konu dışında başka bir ödev) ve mazeret kabul etmiyor. Ne yapayım ben ağzımda dikiş ipleriyle ve uyuşukluk ile ödev mı yazayım, İstanbul'dan Ankara'ya giderken arabanın tavanında mı yazayım ödevi?
Dostum yazmak zorunda değilsin işte dersi bırakırsın seneye tekrar alırsın. Gelecek dönem +1 ders almış olursun sadece. Bu tür durumlarda dikleşmeye gelmez, insani bir iletişim ile olumlu karşılık alamıyorsan başka türlü alamazsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı