Öğretmen için yazıcı önerileri

Tavsiyeniz için teşekkürler. Bu çip olayını öğrenmem iyi oldu.
Dolum işlemi bir süre sonra sağlıksız sonuçlar veriyor. Ömür boyu doldururum diye düşünmeyin. 2-3 sene dolum yaparsınız sonra muadil toner masrafınız olur. (ortalama bir kullanımda. sık kullanımda biraz daha azalabilir.) Bir de birkaç dolumda/değişimde bir DRUM ünitesi değişimi gerekir. Ürünün muadil tonerleri ve DRUM üniteleri pahalı değil diye biliyorum.

Aşağıdaki ürünü tavsiye ederim. Ayrıca çip olayını çok düşünmeyin, yazılımla çip koruması kırılıyor. Ben hiç bu cihaza yazılım atmadım fakat yanlış bilmiyorsam bunun için de geliştirilen yazılım vardı. Birkaç yazıcı teknik servise ya da bilgisayarcıya bu durumu belirtebilirsiniz. Genelde onlar ya yapıyor ya da yapan kişiye aracı oluyor. Ek olarak toner maliyeti de çok yok. Bütçeyi de pek aşmıyor aslında.

Renkli isterseniz azami cihaz da aşağıdadır. Tanklı modeller genel anlamda haftalık kullanımda sıkıntı çıkarmaz.

Aşağıdaki ürünü tavsiye ederim. Ayrıca çip olayını çok düşünmeyin, yazılımla çip koruması kırılıyor. Ben hiç bu cihaza yazılım atmadım fakat yanlış bilmiyorsam bunun için de geliştirilen yazılım vardı. Birkaç yazıcı teknik servise ya da bilgisayarcıya bu durumu belirtebilirsiniz. Genelde onlar ya yapıyor ya da yapan kişiye aracı oluyor. Ek olarak toner maliyeti de çok yok. Bütçeyi de pek aşmıyor aslında.

Yazılım atmanın da bir maliyeti var. Direkt sınırsız çipli model alınmalı bence. Ayrıca attığınız model Wi-Fi olmayan modeli. Saydıklarım için 250 lira fazladan verilir bence. Ayrıca 107 serisi için yazılım var mı ona da emin değilim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazılım atmanın da bir maliyeti var. Direkt sınırsız çipli model alınmalı bence. Ayrıca attığınız model Wi-Fi olmayan modeli. Saydıklarım için 250 lira fazladan verilir bence. Ayrıca 107 serisi için yazılım var mı ona da emin değilim.

Ben de emin değilim fakat çip ücreti genelde 25-50 TL arası. Wi-Fi olması çok şey kazandırmaz. En azından o fiyat farkına değmez bana kalırsa. Yazılım maliyeti de yaklaşık 100-150 TL arası oluyor. Yine kârlı :)

Yeni konular

Geri
Yukarı