Öğretmenin düşük sözlü notu vermesi

Görkem Ertopcu

Hectopat
Daha fazla  
Selam 10.sınıfa gidiyorum Türk dili ve edebiyatı dersinin tüm canlı derslerine girdim ve derste olabildiğince soru cevaplamaya çalıştım. Neredeyse tüm ödevleri yaptım kısacası çabalıyorum fakat başka sınıftaki bir arkadaşım 3-4 canlı derse girmesine rağmen onun öğretmeni ders içi performansına 60 verdi. Ben öğretmene ders içine kaç verirsiniz diye sordum o da sen kaç bekliyorsun dedi ben 70 falan verirsiniz hocam dedim o da güldü ve dalga geçti. Zaten her zaman soruları cevaplayamayınca dalga geçiyor. Eğer o arkadaştan bana dağa düşük not verirse ne yapmam lazım?

Başka öğretmenlerinle konuşmaya çalış.

Sınıf öğretmenine durumu paylaş. Yazık olmuş cidden...

(edit: Not girilmediyse çok bir endişen olmasın. Malum pandemi dönemindeyiz sonuçta.)

Öğretmenin dalga geçtiğini düşünmüyorum, siz yanlış cevaplayınca sınıf içerisinde rezil olma psikolojisiyle öyle anlamış olabilirsiniz. Ayrıca ödevlerinizi yaptıysanız, derse katıldıysanız sözlünüze düşük vermesi için sebep yok. Hep öğretmenler eleştiriliyor, herkes suçsuz zaten...

Arkadaşlar abartmayın yok iş hayatına hazırlıyor bilmem ne. Öğretmenin gözüne bir şeyle takılmış belli ki özelden konuşmanı öneririm sorunu çözmek için. Hiçbir öğretmen ruh hastası değilse öğrencisiyle soruyu bilemedi diye dalga geçmez, durduk yere düşük not vermez. Bazen yanlış anlaşılmalar olabilir. Eğer hoca sıkıntılıysa da ona yapacak pek bir şey yok zaten.

Selam 10.sınıfa gidiyorum Türk dili ve edebiyatı dersinin tüm canlı derslerine girdim ve derste olabildiğince soru cevaplamaya çalıştım. Neredeyse tüm ödevleri yaptım kısacası çabalıyorum fakat başka sınıftaki bir arkadaşım 3-4 canlı derse girmesine rağmen onun öğretmeni ders içi performansına 60 verdi. Ben öğretmene ders içine kaç verirsiniz diye sordum o da sen kaç bekliyorsun dedi ben 70 falan verirsiniz hocam dedim o da güldü ve dalga geçti. Zaten her zaman soruları cevaplayamayınca dalga geçiyor. Eğer o arkadaştan bana dağa düşük not verirse ne yapmam lazım?

Hocalar canlı dersleri oldukça önemsiyor. Girersen ve aktif olursan iyi not alırsın ama derslerine çalışmıyorsan yeterince iyi değilsen nasıl yüksek sözlü alacaksın?

Derste de böyle hatalar yapıyorsan çok bir şey bekleme bence.

Hep öğretmenler eleştiriliyor, herkes suçsuz zaten...

Kesinlikle katılıyorum hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı