Öğretmenin EBA Canlı Ders'ten banlaması

Sabah erkenden kalkmışım canlı derse gireceğim diye, neyse girdim bekliyorum. Canlı ders açıldı ve girdim. Sonra hoca durduk yere beni dersten yasakladı. Üstüne bir de derse girmiyorsun diyor. Ne yapabilirim? Sınıf grubundan yazdım fakat hala açmadı, kafayı yiyeceğim.
Geçmiş olsun. Geçen derslerden birşey yapmış olabilir misin ya da biri senin adını kullanıp birşey yapmış olabilir mi?

Sabah erkenden kalkmışım canlı derse gireceğim diye, neyse girdim bekliyorum. Canlı ders açıldı ve girdim. Sonra hoca durduk yere beni dersten yasakladı. Üstüne bir de derse girmiyorsun diyor. Ne yapabilirim? Sınıf grubundan yazdım fakat hala açmadı, kafayı yiyeceğim.
Görmemiştir belki. Özelden kibar bir mesaj atmayı denerseniz iyi olabilir bence. Özelden mesaja da dönüş olmazsa art niyet diye nitelendirip okula bildirirsiniz.

Hocalar neye bastıklarını bilmedikleri için böyle sorunlar yaşamanız ne yazık ki muhtemel. Ben olsam tüm öğretmenlere izlemesi zorunlu YouTube üzerinden Zoom/EBA Canlı Ders eğitimi verirdim... Ne yazık ki öğretmenler gerekli bilgileri edinmedikçe daha çok böyle sorunlar ile karşılaşacağız. Siz öğretmen ile irtibata geçin yeter.

Zoom'dan bağlanmıştık bu sabah biz de. Hocanın bağlantısı koptu, bizim arkadaş host oldu. Wp'de şakalaşıyorduk herkesi banla vs. diye. Sonra bir baktım arkadaşlar giriyor, ben giremiyorum. Arkadaş kick mi ban mı ne atmış. Sonra düzeldi.

Nedenini sorun kibar şekilde. Eğer üstünüze gelirse kaydını alın. Bu arada olayları tamamen doğru anlatıyorsanız nedensiz ban atmış. Geç girdiyseniz hata sizde.
Geç girdiyse evet hata onda ama yine de bence banlanmasını gerektirmez. Bir şey olmustur bir iki dakika geç kalmıştır yani bu bir ban sebebi olmamalı bence. Bir sey varsa zaten düzgünce açıklamasını yapar.

Geri
Yukarı