Çözüldü Ölçekleme nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Neverchanges

Hectopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Adal'ın bir videosunda görmüştüm, kendisi daha yüksek FPS alabilmek için ölçekleme kullanıyordu. "Çözünürlüğü 720P yapıp FPS'nizi arttırıyor fakat görüntü kalitesi hala 1080P olarak kalıyor" demişti. İyi anlatamadım ama nedir bu ölçekleme ve NVIDIA veyahut AMD'de mevcut mu?

Çözüm
İzledim ben o videoyu. Orada DLSS'den bahsediyordu. Amd'de de FidelityFx diye bir şey var. DLSS kadar yaygın değil.
Açma. FPS düşürdüğü söyleniyor. 1366x768 ekranın var diyelim, 800x600 ayarda açınca kenarlar siyah kalıyor. Bunu açınca o kısmı doldurarak oyunu gösteriyor. Ekran kartın bundan 10 sene sonra oyunlara yetmezse açarsın artık.

Artı -2 Eksi
Adal'ın bir videosunda görmüştüm, kendisi daha yüksek FPS alabilmek için ölçekleme kullanıyordu. "Çözünürlüğü 720P yapıp FPS'nizi arttırıyor fakat görüntü kalitesi hala 1080P olarak kalıyor" demişti. İyi anlatamadım ama nedir bu ölçekleme ve NVIDIA veyahut AMD'de mevcut mu?
DLSS teknolojisi.

İzledim ben o videoyu. Orada DLSS'den bahsediyordu. Amd'de de FidelityFx diye bir şey var. DLSS kadar yaygın değil.

Çözüm
Adal'ın bir videosunda görmüştüm, kendisi daha yüksek FPS alabilmek için ölçekleme kullanıyordu. "çözünürlüğü 720p yapıp FPS'nizi arttırıyor fakat görüntü kalitesi hala 1080p olarak kalıyor" demişti. İyi anlatamadım ama nedir bu ölçekleme ve NVIDIA veyahut AMD'de mevcut mu?

Dlls RTX ekran kartlarına ozellık galıba sahte pikseller ile FPS arttırıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı