Öldükten sonra ne olacak?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dostum müslüman isen ve böyle bir boşlukta kalıyorsan araştırmanı öneriyorum. Öncelikle Kuran’ın kanıtlanabilirliğini ve dinimizi geçmişini araştır ardından Kuran’a göre ölünce ne olacağımızı.

Bak gördüğümüz her şey çok düzenli gezegenler mesela çok ufak bir fark olsaydı insanlık çok zarar görürdü ama doğada çoğu şey tam yerli yerinde kendi kendiliğinden oluşsaydı evet yok olurduk ölünce ama bu kadar düzenin bir tanrı olmadan oluşması imkansız. Tanrı var ise ölümden sonrasıda vardır mantıken. Etrafına bak bi bunların kendiliğinden oluşması ya da onca şey yok olmak için var olmuş olabilir miydi? Ateistleri zaten hiç anlamıyorum yok yok olucaz falan abi bak en minik örneği onlara takılmamanın; kurban bayramının cinayet olduğunu falan düşünürler ama ondan sonra sorgusuz sualsiz gidip et yerler. Linçlenicem belki kusura bakmayın ama bu kadar çelişkili bir inancınızın olması beni rahatsız ediyor.

Allah'ın A sını büyük yaz terbiyenizi takınınız lütfen Müslüman olmadığınız belli ve buna rağmen dinlerle dalga geçeceksiniz diye bir şey yok o ilk yazılan kitap bile ortalarda yok demek Müslümanlığa yapılan bir saygısızlık Müslüman değilsiniz diye her dine laf atacaksınız dalga geçeceksiniz diye bir şey yok.Ben Müslümanım fakat sizler gibi diğer dinlere Hristiyanlık,Yahudilik gibi dinlere laf atmam.
Dinlerle sizi öyle bir korkutmuşlar ki karşıt argüman bile sunamıyorsunuz. O dönemin çölde yaşayan araplarına bu kadar fazla tapmayın.

Öleceksin, seni gömecekler, cesedin çürüyecek, ailen üzülecek. Sonra ailen de ölecek. Sonra arkadaşların. Ve seni tanıyan son kişide öldüğünde hiç doğmamış olacaksın.

Bir kız arkadaşım vardı. Ben öldüğümde bütün herkes benim öldüğümü duysun, bilsin istiyorum demişti. Bir gün fırtınalı bir hün deniz kenarında yürürken, denize düştü kayboldu. Günlerce aradılar bulunamadı. Bütün TV kanallarında haberi yapıldı bütün Türkiye duydu.

Dinlerle sizi öyle bir korkutmuşlar ki karşıt argüman bile sunamıyorsunuz. O dönemin çölde yaşayan araplarına bu kadar fazla tapmayın.
Hayatında bir kez bile açıp Kuran okumamışsın. Şuan bizim elimizdekiler Mushaf. Gerçek Kuran saklanıyor. Eğer gidip okursan zaten o kitabın bir insan tarafından uydurulmadığını anlayabilirsin. O kitap senin için her ne kadar basit olsada gelecekten bilgiler vermesi, bulunduğu çağın ötesinde bilimsel bilgiler vermesi, asırlar öncesini görmüş gibi anlatması, bilimsel tarihsel bir hata yapmaması ve matematiksel bir düzen olması o kitabın ilahi eser olduğunu ve yaratıcıyı kanıtlar. Fazla düşünüyormuş ya da bilinmezci gibi davranmaya gerek yok. Olağanüstü iddia varsa olağanüstü kanıtıda metinlerdedir bu metinler ikna edici ise gerçek yol ortadadır. Tanrı’ya göre temellendiremediğin inanç zaten değersizdir bu inanmak değil zannetmektir. "Tanrı'ya ihtiyacım yok" deyip başlıca ateizme geçişini bu argümana dayandıran insan felsefeyi yalayıp yuttuğunu yüksek lisans yaptığını söylese de daha en baştan sınıfta kalmıştır çünkü bu argümanı kullananla bir çocuğun "anneme ihtiyacım yok dolayısıyla o da yoktur" demesiyle aynıdır öte yandan da kendisiyle çelişir. Çünkü ateizmin temel iddiası dinlerin insanların ihtiyaçlarından ötürü ortaya çıktığıdır. "İnanma ihtiyacı vardı insanın bundan dolayı Tanrı'yı yarattı" der, yani argümanı her yönden tutarsız. Unutma! Tanrı, kendisini inkar edenleri çelişki ve mantıksızlar içerisinde bırakır.

Bir kız arkadaşım vardı. Ben öldüğümde bütün herkes benim öldüğümü duysun, bilsin istiyorum demişti. Bir gün fırtınalı bir hün deniz kenarında yürürken, denize düştü kayboldu. Günlerce aradılar bulunamadı. Bütün TV kanallarında haberi yapıldı bütün Türkiye duydu.
Çok kötü bir durum. İsteklerimizi bile düzgün dilememiz gerektiğinin kanıtı.

İnsan istemsizce ya ölmediyse diyor. :/ 10 sene olmuş aşağı yukarı.

Senin çöldeki Arap dediklerin Hz. Muhammed ve diğer sahabelerdir internette her denilene inanılıp kafası bulanan adam gelmiş burada dine sallıyor inanmak zorunda değilsin diye kendi bir şey sanma.Haddini bil!

İnsan istemsizce ya ölmediyse diyor. :/ 10 sene olmuş aşağı yukarı.

Evet ben de mezun olalı 10 sene oldu. Hala unutmadım. Vize haftasıydı. Vizelere girmek için otobüsten indi bana ne haber dedi ve sonra gitti.

Dostum Müslüman isen ve böyle bir boşlukta kalıyorsan araştırmanı öneriyorum. Öncelikle Kuran'ın kanıtlanabilirliğini ve dinimizi geçmişini araştır ardından Kuran'a göre ölünce ne olacağımızı.

Bak gördüğümüz her şey çok düzenli gezegenler mesela çok ufak bir fark olsaydı insanlık çok zarar görürdü ama doğada çoğu şey tam yerli yerinde kendi kendiliğinden oluşsaydı evet yok olurduk ölünce ama bu kadar düzenin bir tanrı olmadan oluşması imkansız. Tanrı var ise ölümden sonrasıda vardır mantıken. Etrafına bak bir bunların kendiliğinden oluşması ya da onca şey yok olmak için var olmuş olabilir miydi? Ateistleri zaten hiç anlamıyorum yok yok olacağız falan abi bak en minik örneği onlara takılmamanın; Kurban Bayramı'nın cinayet olduğunu falan düşünürler ama ondan sonra sorgusuz sualsiz gidip et yerler. Linçleneceğim belki kusura bakmayın ama bu kadar çelişkili bir inancınızın olması beni rahatsız ediyor.

Madem kainattaki her şeyi dinle açıklayabiliyoruz o zaman hastalanınca neden doktora gidiyorum?
Entropi diye bir şey duymuş muydun?
Kaostan doğan düzen demektir.

Mesela ben şimdi gözlerim astiğmat. Gözlük yerine Allah'a yalvarsam gökten bir ışık inip gözlerimi iyileştirir mi?

Palu ailesi geldi şimdi aklıma

Carl saganın cosmos kitabını okumadan gezegenler evrenler falan yazmazsan daha iyi.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı