Ölü piksel nasıl anlaşılır?

Tufan4

Centipat
Daha fazla  
2. el monitör almayı düşünüyorum. Almayı düşündüğüm kişi ölü piksel testi yapıp videosunu yollamış fakat çok bilmediğim için anlayamadım. Bunu anlamanın bir yöntemi kolaylığı var mıdır? Biri yardımcı olursa çok sevinirim.

Şu sitedeki testi yapıp inceleyebilirsin.

Hocam arkadaş testi yapıp videosunu atmış zaten ama nasıl anlaşılıyor bilmiyorum.

Hocam arkadaş testi yapıp videosunu atmış zaten ama nasıl anlaşılıyor bilmiyorum.
Mesela yeşil renk varken bir tane kırmızı renk olur. Yani o şablonla uyumsuz bir nokta olur. Ya da heryer renkliyken bir tane renksiz siyah yer olur. Bunlar sana ölü pikselleri gösterir. Tabi telefonla çekip atmıştır sana o biraz riskli. Çünkü telefon kamerası ve Whatsapp biraz bozar görüntüyü.

Ekranda şu tarz bir nokta olması lazım. Videodan bunu anlamak zor.

1672320622027.png

Mesela yeşil renk varken bir tane kırmızı renk olur. Yani o şablonla uyumsuz bir nokta olur. Ya da heryer renkliyken bir tane renksiz siyah yer olur. Bunlar sana ölü pikselleri gösterir. Tabi telefonla çekip atmıştır sana o biraz riskli. Çünkü telefon kamerası ve Whatsapp biraz bozar görüntüyü.
Aynen whatsapptan tam anlaşılmıyor. Ondan sormuştum. Sağ ol yine de.

Ekranda şu tarz bir nokta olması lazım. Videodan bunu anlamak zor.

Eki Görüntüle 1617249
Ölü piksel varsa her renkte belli oluyor mu? Yoksa sadece bazı renklerde belli olma ihtimali de var mı.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı