Ölü piksel nasıl oluyor?

Sanırsam sıkışmış piksel.
Bunu uygulayın:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Aman diyeyim sizde izlemeyin. Kafa yapıyor. Bir süre açık bırakın. Düzelirse ne mutlu.

Ölü piksel gibi görünmüyor. Yine de test yapabilirsiniz isterseniz.
Arkadaşın attığı link üzerinden test ederseniz daha net bir cevap alırsınız. Eğer ölü pikseliniz var ise ve cihazınızın garantisi devam ediyorsa hemen arayıp gönderiniz. Eğer size "şirket politikası gereği ... kadar ölü piksel altını kabul edemiyoruz" deseler bile siz cihazınızı gönderin ve yazılı bir dönüş alın. Bu yazılı dönüş sayesinde Tüketici Hakem Heyetine herhangi bir başvuru parası vermeden veya bir avukat tutmak zorunda kalmadan başvurabilmektesiniz. Üstelik size döndükleri bu yazılı form her ne kadar ret niteliğinde olsa bile bilirkişi raporu sayıldığından THH hemen dönüş yapabilmektedir.

Tek renk olmak zorunda değil. Genelde hiç yanmayan ya da bir renkte takılı kalan piksel ölü piksel diye biliniyor ama doğru çalışmayan her piksek bozuk (ölü) pikseldir.

Hocam her piksel demeyelim. Bazen böyle sıkışan pikseller de oluyor. Onlar onarılıyor.

Sanırsam sıkışmış piksel.
Bunu uygulayın:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Aman diyeyim sizde izlemeyin. Kafa yapıyor. Bir süre açık bırakın. Düzelirse ne mutlu.

Çalışanı bozmasın da :D

Yeşil ekranda gördüklerimi beyaz ve siyah erkanda göremedim. Beyaz sayfada ayrıca şunu fark ettim herhalde bu ölü piksel :)
Oralar kirli ölü piksel veya takılı piksel yok. Az açın gözünüzü.
Laptop elime ulaştığından beri sadece ölü piksel testi için ekranın poşetini çıkardım :) Kir olacağını pek zannetmiyorum.Monster Laptop

Dosya Ekleri

• 91AA4CA0-0EFA-4AE4-9A0A-477DF469BDA1.jpeg
    91AA4CA0-0EFA-4AE4-9A0A-477DF469BDA1.jpeg
    281,9 KB · Görüntüleme: 70

Geri
Yukarı