Ölü piksel nedir?

Teşekkürler,bulunduracağım. Birde bu ölü piksel olayı nedir ? Çok sık rastlanan bir problem mi ?

Ölü piksel konusunda da bir bilgim yok ancak. Piksellerin tepkimeye girmemesi sonucunda oluşuyor. Darbe ile alakası olup olmadığı bilinmiyor. Philips'te Perfect Panel ise monitör 1 tane ölü piksel olsa bile değiştiriyorlar. Normalde diğer markalarda değiştirmeleri için 5-10 tane ölü piksel olması gerekli. Google'dan sizin için biraz araştırdım bilgilerin kesinliği hakkında bir şey söyleyemem.

Görüntüyü oluşturan piksellerin duyarlılığını yitirmesine ölü piksel denir. Fabrika çıkışı monitörlerde sıkça olmasa da rastlanabiliyor.
Önerim, ürünü alırken kontrol etmeniz. Bazı markalar ölü piksel garantisi veriyor diye biliyorum. Bazen ölü piksel sandıklarınız leke olabiliyor.
Programlar aracılığı ile anlayabilirsiniz bunu.
Buyur bu konuyu önceden ben açmıştım, bir göz atabilirsin.
https://www.technopat.net/forum/led-lcd-ve-3d-monitorler/13569-olu-piksel-mi-yoksa-leke-mi.html

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı